VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: qeveria greke

Greqia i kërkon Gjermanisë 300 miliardë euro dëmshpërblim lufte

By | April 18, 2019

Hapat e ardhshëm pas ratifikimit të “Marrëveshjes së Prespës”

By | January 29, 2019

Rama: Nëse 1 mijë shqiptarë shkonin kuq e zinj e këndonin për Çamërinë, qeveria greke dhe Greqia….

By | November 8, 2018

Qeveria greke i kërkon Tiranës të ndryshojë historinë tonë të Luftës së Parë e të Dytë Botërore – Nga SHABAN MURATI

By | October 6, 2018

Publikohen pikat e marrëveshjes Bushati-Kotzias, “braktiset” Epiri i Veriut dhe Çamëria

By | July 2, 2018

QEVERIA GREKE LARGON ÇAMËT ME DHUNË, NIS KOLONIZIMIN E FSHATRAVE (8) – Nga Hajredin Isufi, historian

By | June 22, 2018

ITALIA DHE SHQIPËRIA – Shkruajtur nga SOTIR GJIKA – Pёrktheu nga italishtja Eugjen Merlika

By | May 11, 2018

Grekët për emrin e Maqedonisë: Të jetë i përbërë nga një fjalë e vetme

By | March 4, 2018

Gjenocidi dhe spastrimi i vazhdueshëm etnik i shqiptarëve në Greqi – Nga Isuf B.Bajrami

By | February 24, 2018

Intervista – SHABAN MURATI: Mbi zhvillimet e fundit në marrëdhëniet shqiptaro-greke

By | January 26, 2018

Qeveria greke, ka vullnet të hetojë vrasjet e 154 emigrantëve shqiptarë në Greqi? Emrat e viktimave dhe policëve vrasës

By | February 20, 2017

Greqia pret me indinjatë njohjen e Çështjes “Çame” nga BE – Kotzias: Hahn i njëanshëm, të japë llogari!

By | September 29, 2016

“ORA E MALEVE”: 4 GUSHT 1923 Viti I, Shkoder, e Shtunë, nr. 17… – Nga Fritz RADOVANI

By | June 19, 2016

Greqia në ankthin e pritjes

By | July 10, 2015

Greqia dështoi në pagesën e borxheve

By | July 1, 2015

Evropë, nuk është ky momenti për të qeshur

By | June 26, 2015