VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Alexis Tsipras

Tsipras reagon në shqip: Mendimet tona shkojnë për popullin shqiptar

By | November 26, 2019

Jep dorëheqjen kryeministri grek Aleksis Tsipras

By | May 27, 2019

Greqia i kërkon Gjermanisë 300 miliardë euro dëmshpërblim lufte

By | April 18, 2019

Kryeministri i Greqisë sot vizitë historike në Shkup, zbret në aeroport i shoqëruar nga 10 ministrat

By | April 2, 2019

Bukuresht: Tsipras paralajmëron Shqipërinë për çështjen e pronave në Himarë

By | March 29, 2019

Greqi, krizë në koalicionin qeveritar

By | January 13, 2019

Kryeministri grek bllokon dekretin mbi ujërat territoriale

By | October 25, 2018

Kryeministri grek thirrje për unitet në BE kundër populizmit

By | September 11, 2018

Zjarret masive në Athinë, Tsipras merr të gjitha përgjegjësitë

By | July 27, 2018

Mediat greke: Rama dhe Cipras takohen sot në Londër, sa pritet të zgjasë

By | July 10, 2018

Maqedonia dhe Greqia nënshkruan marrëveshjen për emrin

By | June 17, 2018

“Ua dhamë shqiptaro-sllavëve” – Botoi shkrimin për kryeministrin, arrestohet gazetari grek

By | June 14, 2018

Zaevi pas takimit me Tsiprasin: Konfirmuam opsion të pranueshëm për të dyja palët

By | May 17, 2018

Avionët turq “ngacmuan” helikopterin e kryeministrit grek, Tsipras mesazh të prerë Turqisë

By | April 18, 2018

Tensione të forta Greqi-Turqi, Cipras ultimatum homologut turk

By | February 14, 2018

Përse nuk informohen shqiptarët për bisedimet Shqipëri – Greqi???- Nga HYSEN ARAPI

By | January 29, 2018

Tsiprasi jep lajmin e mirë: Zgjidhëm problemet me Ramën, do votojmë pro Shqipërisë në BE

By | January 28, 2018

Davos, Tsipras: Turqia është një fqinj agresiv

By | January 24, 2018

Tsipras: Greqia mbështet anëtarësimin e Turqisë në BE

By | October 18, 2017

Vuçiçi i është mirënjohës Greqisë që nuk e njeh Kosovën

By | January 31, 2017

Video: Si këndohet shqip në shkollën ku ka mbaruar kryeministri Alexis Tsipras

By | December 24, 2016

Obama në Greqi në fillim të turneut përfundimtar

By | November 15, 2016

Athina, në “luftë” pas deklaratës së Erdoganit. “Greqia na mori ishujt”

By | October 1, 2016

Presidenti i Rusisë vizitë zyrtare Greqisë

By | May 28, 2016