VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Matteo Salvini

Senati voton që Salvini të përballet me drejtësinë

By | February 12, 2020

Itali, hetime penale ndaj Matteo Salvinit

By | December 12, 2019

Itali: Pas disfatës, Matteo Salvini përballet me sfida dhe shpreson rikthimin

By | September 7, 2019

Kryeministri italian Giuseppe Conte deklaron dorëheqjen

By | August 20, 2019

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeminisrit

By | August 14, 2019

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme

By | August 12, 2019

Salvini kërkon zgjedhje të parakohshme në Itali

By | August 9, 2019

The Economist shpall Mateo Salvinin “të rrezikshëm për Europën”

By | July 28, 2019

NGA PLATFORMA E GAZPROMIT TEK MARRËVESHJET NDËRMJET PARTIVE ATO LIDHJE ME MOSKËN – Nga Federico Fubini dhe Marco Galluzzo- E përktheu Eugjen Merlika

By | July 12, 2019

Sulm fashistoid ndaj fjalës së lirë: Fashistoidët shqiptarë përmes denoncimeve abuzive në Facebook censurojnë lajme! – Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 11, 2019

Media amerikane: Salvini është financuar nga Rusia, kreu i Legas mohon

By | July 11, 2019

Media amerikane: Salvini është financuar nga Rusia, kreu i Legas mohon

By | July 11, 2019

Ministri i Brendshëm Salvini i shqetësuar për situatën në Shqipëri, zbulon telefonatën me Metën

By | June 26, 2019

Ministri italian që nuk i do emigrantët, bën shqiponjën me duar

By | April 8, 2019

A do të jetë 2019-a viti i euro-skeptikëve?

By | February 25, 2019

Franca tërheq ambasadorin e saj nga Roma

By | February 7, 2019

Bombë selisë së Lega Nord, Salvini: Ishin anarkistët

By | October 14, 2018

L’Espresso: Mafia shqiptare, kupola kriminale më e fuqishme në Itali!

By | August 31, 2018

Ermal Meta kundër Salvinit për refugjatët: E frikshme, nëse kjo do ndodhte 24 vite më parë…

By | August 24, 2018

VIDEOT – Arrestohet bosi i Ndrangetas, lidhja me shqiptarët, si trafikonin marijuanë e heroinë nga Shqipëria

By | August 18, 2018

Steve Bannon: Në prag të zgjedhjeve të Parlamentit Evropian, një fondacion për të promovuar “një kryengritje populliste” në Evropë

By | July 22, 2018

Italia nën akuza se ka shkaktuar vdekjen e refugjatëve

By | July 21, 2018

Bashkimi Evropian, emigracioni dhe frika e përçarjes

By | June 27, 2018

Italia “populiste”, Salvini: Prioriteti ynë, t’i çojmë në shtëpi emigrantët ilegalë

By | June 2, 2018