VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Italia fashiste

Le Populaire (1939)- Demonstrata anti-italiane e 200 shqiptarëve në Shtetet e Bashkuara

By | April 9, 2020

Kastriot Dervishi i përgjigjet Erjon Braçes dhe tregon të vërtetën e fotos se Zogut me Viktor Emanuelin pas Luftës

By | April 8, 2019

Intervista AUDIO! Çfarë tha Faik Konica për pushtimin e Shqipërisë nga Italia dhe roli i Mbretit Zog

By | April 7, 2019

New–York (1939) – Kur Fan Noli u drejtohej udhëheqësve më të lartë botërorë ndaj aksionit ushtarak italian në Shqipëri (Le Temps)

By | October 27, 2018

REZISTENCA KUNDËR PUSHTIMIT FASHIST ME 7 PRILL 1939 – Nga Lutfi ALIA

By | April 7, 2018

Le Temps (1939): Protesta e njëqind shqiptarëve të Francës ndaj Italisë fashiste dhe telegrami i tyre – Nga Aurenc Bebja*, Francë – 2 Korrik 2017

By | July 4, 2017

Qafoku publikon foton e rrallë të ditës së pushtimit fashist (Foto)

By | June 5, 2017

LARGIMI I MBRETIT ZOG DHE PËRJETIMI QË SHKAKTOI TEK SHQIPTARËT (II) Nga INDRO MONTANELLI

By | March 30, 2017

7 PRILL 1939 – 29 NËNTOR 1944, ÇFARË IU NDODHI SHQIPTARËVE MIDIS DY TË PREMTEVE – Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

By | November 29, 2016

Xhelal Staravecka: Si më mbrojti në gjyqin e Romës vejusha së cilës i kisha vrarë burrin në Shqipëri (II)

By | June 12, 2016

British Pathé: Tri video të rralla nga pushtimi dhe çlirimi i Shqipërisë

By | December 28, 2015