VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Opinione

Çështja çame është politike dhe diplomatike, jo juridike – Nga SHABAN MURATI

By | July 20, 2015

LIGJI MBI UNIVERSITETIN E SË ARDHMES NGA ROMEO GURAKUQI

By | July 20, 2015

SAMI REPISHTI — VEPRIMTAR I SHQUAR I TË DREJTAVE TË NJERIUT – Nga FRANK SHKRELI

By | July 20, 2015

Me rastin e 90 vjetorit të lindjes – PROFESOR DR. SAMI REPISHTI OSE NDËRGJEGJA E KOMBIT – Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 19, 2015

Jusuf Vrioni – Fluturimi i shkabës Nga Luan Rama – In mémoriam

By | July 16, 2015

GRABITQARËT ANTI-SHQIPTARË PËRSËRI U TURREN TROJEVE ARBËRORE – Nga FRANK SHKRELI

By | July 15, 2015

Gjirokastra në UNESCO, historia që pak dihet! – Nga PËRPARIM KABO

By | July 15, 2015

Një komedi e shpëlarë grekoevropiane që s’dihet se kur do t’i ulet sipari – Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

By | July 15, 2015

MARRËVESHJA GREKE LË SHIJE TË HIDHUR – Nga HUGO DIXON, Reuters

By | July 13, 2015

SKENA NË SREBRENICË E PAPRANUESHME! NEVER MORE BALLKAN! – Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 13, 2015

EKSPONENTËT E KRIMIT NË OFENSIVË! – NGA IDRIZ ZEQIRAJ

By | July 12, 2015

PËRSE I FITOI ZGJEDHJET FENOMENI KOSOVA – NGA ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 10, 2015

RUSIA DHE GJENOCIDI SERB NË SREBRENICË – Nga FRANK SHKRELI

By | July 9, 2015

ÇDO NDRYSHIM I KUFIRIT NË DËM TË KOSOVËS, I PAPRANUESHËM! – Nga XHELADIN ZENELI

By | July 9, 2015

KUR HISTORINË E SHKRUAJNË HISTORIANËT – Nga Dr. GËZIM ALPION, Universiteti i Birminghamit, Angli

By | July 8, 2015

ROMEO GURAKUQI: VIZITA E ZONJËS MERKEL MBËSHTETJE NDAJ DEMOKRACISË TË POPULLIT SHQIPTAR PËR RIVITALIZIMIN E EUROPIANIZMI

By | July 8, 2015

OXI (JO!) – Nga DRITAN HILA

By | July 6, 2015

O SA TURP ME QENË SHQIPTAR! – Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 4, 2015

LERENI TË FLASË JOZEFINËN! Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 2, 2015

ARSYEJA E VËRTETË PSE TSIPRASI KËRKOI REFERENDUM – Nga Marco Vicenzino, Reuters

By | July 1, 2015

GREQIA NË TEH – Nga PAUL KRUGMAN, New York Times

By | June 30, 2015

Ja kush është Koço Kokëdhima – Nga DRITAN HILA

By | June 30, 2015

RUSIA KUNDËR-REVOLUCIONARE – Nga ROGER COHEN, New York Times

By | June 28, 2015

PËRTEJ FITORES – Nga DRITAN HILA

By | June 27, 2015