VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Sebastian Kurz

Partia Popullore fituese e zgjedhjeve në Austri

By | September 30, 2019

Kancelari austrikak humb mocionin e votëbesimit

By | May 27, 2019

Ministrat e ekstremit të djathtë braktisin Qeverinë e Austrisë

By | May 21, 2019

Austri, Kancelari Kurz thërret zgjedhjet e parakohëshme

By | May 18, 2019

Kurz: Pa përparuar në marrëdhëniet me Kosovën, nuk ka vend për Serbinë në BE

By | April 3, 2019

Kurz, përveç që përkrah ndarjen e Kosovës, tash del edhe kundër taksës për produktet serbe

By | November 23, 2018

Kurz: “Stabiliteti i Evropës varet shumë nga stabiliteti i Ballkanit Perëndimor”

By | November 19, 2018

Ushtaraku austriak dyshohet se spiunoi për Rusinë për 20 vjet

By | November 9, 2018

Kurz: Qeveria e Austrisë pajtohet me cilëndo marrëveshje mes Beogradit e Prishtinës

By | November 6, 2018

Kancelari austriak fillon vizitën në Kosovë

By | November 6, 2018

Kurz në takimin me May: Është e rëndësishme të shmangim Brexit-in

By | July 27, 2018

Austria merr kryesimin gjashtëmujor me BE-në

By | June 30, 2018

Kremlini: Vjena, vend i mundshëm për takimin Putin-Trump

By | June 9, 2018

Austria do të mbyllë 7 xhami dhe dëbojë 40 imamë

By | June 8, 2018

Kancelari austriak kërkon hapjen e negociatave për Shqipërinë, ja arsyeja

By | May 28, 2018

Kurz në Sofje: Perspektiva evropiane e Ballkanit Perëndimor edhe gjatë kryesimit austriak

By | May 17, 2018

Austri: Konservatorët dhe e djathta ekstreme në qeveri

By | December 16, 2017

Konservatori Sebastian Kurz shpall fitoren në zgjedhjet e Austrisë

By | October 15, 2017

TRYSNITË NDAJ LIRISË SË SHTYPIT NË RAJONIN E OSBE-së – Nga Frank Shkreli

By | August 15, 2017

Kurz: Evropa duhet të vendosë se kush mund të emigrojë në Evropë

By | February 13, 2017

Mark Baftiaj i ftuar nga CVP në takimin me Partitë Popullore të Evropës –

By | September 4, 2015