VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Mevlan Shanaj

(Video) Një regjisore grua në epokën e celuloidit Film dokumentar i Mevlan Shanajt kushtuar regjisores legjendë të filmit për fëmijë Xhanfize Keko

By | May 13, 2020

Mevlan Shanaj tregon pengun e Rikard Ljarjas, cila ishte biseda e fundit mes tyre

By | April 21, 2020

“Mik na helmove”, regjisori Mevlan Shanaj fjalë zemre për ikjen e Rikard Ljarjas: Sot dhimbja ka emrin e tij

By | April 21, 2020

Më 7 shkurt 1945 lindi Mevlan Shanaj, aktor, producent, regjisor i shquar shqiptar

By | February 7, 2020

Mevlan Shanaj: Shqipëria dhe shqiptarët kanë krizë morale

By | May 11, 2019

SHKRONJAT E PAVARËSISË – Film dokumentar nga MEVLAN SHANAJ

By | October 26, 2018

Shanaj: publiku, gjykatësi më i mirë për vlerat e filmave

By | June 1, 2018

Intervista e rrallë e Lasgush Poradecit dhe një poezi për Kosovën (video)

By | July 19, 2017

Panorama: “E vërteta e “gjyqeve” për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish- e dashura”

By | February 13, 2017

Intervista – Timo Flloko rrëfen miqësinë dhe rolet me Bujar Lakon: Bisedat për filmat e censuruar

By | January 20, 2017

Mevlan Shanaj: Klithmë nga qielli nga shpirti, gjithë ajri më merr frymën, ka ikur Bujo!!

By | December 26, 2016

Filmi “Rrugët” i Mevlan Shanajt, i frymëzuar nga rrugët e jetës – Nga Miho Gjini, Mjeshtër i Madh (video)

By | August 2, 2016

Intervista – Mevlan Shanaj: Kërcënimet ndaj meje e Natashës nga pushtetarët për “Fletë të bardha”

By | May 24, 2016