VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: origjinë shqiptare

Intervistë e rekrutes me origjinë shqiptare në ushtrinë e Zvicrës – në krahasim me 7 rekrutët me origjinë shqiptare në ushtrinë greke

By | January 24, 2017

7 rekrutë me origjinë shqiptare në ushtrinë greke hetohen për shkelje

By | January 23, 2017

Austri: Asnjë provë ndaj shqiptarit të arrestuar për terrorizëm

By | January 22, 2017

Ministria e Jashtme konfirmon: Asnjë shqiptar i vrarë apo i plagosur në sulmin e Stambollit

By | January 2, 2017

Nën hetime Rita Ora – mashtroi kompanitë për të fituar më shumë para

By | December 21, 2016

Shqiptari e fiton Lotarinë Europiane në Bruksel – 168 milionë euro (foto)

By | October 14, 2016

Gazeta prestigjoze Figaro : Letra e 12 dhjetorit 1912 për Shqipërinë nga princi patriot Albert Gjika – Nga Aurenc Bebja*, Francë – 8 Tetor 2016

By | October 8, 2016

Floriana Garo ja si e rigjeti në Zvicër dashurinë

By | October 1, 2016

“ALEKSANDER MOISIU AKTORI QË TRONDITI SKENAT E BOTËS” – Nga Mexhit Prençi

By | September 20, 2016

Fotogaleri – Koncerti i Bebe Rexhës në Tiranë

By | September 10, 2016

Kënga heroike arbëreshe kushtuar vdekjes së Gjergj Kastriotit – Nga Aurenc Bebja

By | September 5, 2016

Erdogani kur festonte me ‘puçistët’ Gulen dhe Hakan Shukur…

By | August 13, 2016

Dua Lipa merr “Çelësin e Qytetit” nga Erion Veliaj

By | August 11, 2016

17-vjeçari shqiptar mes 160 më të mirëve të SHBA

By | August 4, 2016

KIVANÇ TATLITUĞ NJË TJETËR AKTOR I SHQUAR ME ORIGJINË SHQIPTARE – Nga KOLEC TRABOINI

By | July 4, 2016

EURO 2016 – Eliminohet Shqipëria, humb përballjen me Gjermaninë

By | June 22, 2016

Intervistë me Donald Lambron, gazetar amerikan me prejardhje shqiptare

By | June 22, 2016

Si manipuluan mediat vizitën e prokurores amerikane në Tiranë

By | June 19, 2016

Janaq e Milton Manaqi, pionierët e parë të filmit në trevat e Ballkanit

By | May 10, 2016

Me 28 prill 1961 lindi Ana Oxa, këngëtarja e shquar me origjinë shqiptare

By | April 28, 2016

Më 23 korrik 1649 lindi Papa Klementi XI, Gjon Françesk Albani

By | March 19, 2016

Më 12 mars 1881 lindi Mustafa Qemal Ataturku – themelues dhe president i parë i Republikës Turke

By | March 12, 2016