VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: origjinë shqiptare

“Liqeni” i tij, nuk bie në ujë! – Esé nga Bajram Sefaj

By | May 1, 2020

Ernesto Sabato në Shqipëri: Ja pse nuk mund të qëndroj në vilën e ish diktatorit

By | April 30, 2020

Dua Lipa: Shpresoj të jem frymëzim për fëmijët e Kosovës

By | April 10, 2020

Shqiptari i vë flakën vetes para Parlamentit Evropian

By | January 14, 2020

Kush ishte pirati shqiptar i Perandorisë Osman Arnaut Mami

By | September 29, 2019

Më 27 shtator 1992 lindi futbollisti shqiptar Granit Xhaka, kapiteni i përfaqësues zvicerane

By | September 27, 2019

Shpëtoi 70 njerëz një vit më parë, vdes në Greqi shqiptari. Reagon edhe kryeministri grek

By | August 12, 2019

Eliza Dushku bëhet nënë, aktorja publikon foton e parë të djalit

By | August 2, 2019

Më 19 maj 1881 lindi udhëheqësi i shquar i Turqisë Mustafa Qemal Ataturk

By | May 19, 2019

Më 2 prill 1879 lindi Aleksandër Moisiu, aktor i shquar me prejardhje shqiptare

By | April 2, 2019

Rrëfehet shqiptaro-amerikani: Nga spiunazhi te këshillat për Trumpin

By | March 8, 2019

Dua Lipa bën të famshme Kosovën, shfaqet në Times Square (fotot)

By | January 29, 2019

Dy këngëtaret shqiptare nominohen për çmimet “Grammy”

By | December 7, 2018

Pirro Dhima: Unë mendoj se grekët janë racistë ndaj të dobtëve dhe të varfërve

By | November 30, 2018

Më 10 nëntor 1938 u nda nga jeta Mustafa Qemal Ataturk, udhëheqës ushtarak, themelues i Republikës Turke

By | November 10, 2018

Comoedia (1929): Kur simpatizantët e Hitlerit sulmonin Aleksandër Moisiun

By | August 3, 2018

Tronditet kombëtarja e Zvicrës, Valon Behrami kërcënohet me vdekje

By | June 18, 2018

“Ka diçka në ujin e shqiptarëve. Ne jemi të fortë”. Bebe Rexha flet me krenari për Shqipërinë

By | June 17, 2018

Në listën e 25 grave më me influencë në Britani, Dua Lipa: Jam e nderuar

By | May 31, 2018

Bëri simbolin e shqiponjës, këngëtarja Eleni Foureira sulmohet ashpër nga grekët (Fotot dhe Video)

By | May 3, 2018

Comoedia (1927): Intervista ekskluzive e Aleksandër Moisiut, në lidhje me debutimin e tij në Paris

By | March 25, 2018

Rexhep Atepe Kryebashkiaku shqiptar i Bursës ka dhënë dorëheqje duke u dorëzuar përballë presidentit turk – Nga Isuf B.Bajrami

By | October 30, 2017

Dashnor Dervishi: Pse Shqipëria trajtohet si “vëllai i vogël” në Ankara

By | September 19, 2017

Valon Behrami afër kalimit në Udinese

By | August 12, 2017