VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Elena Gjika

Shqiptarja thesprote, princesha rumune, Elena Gjika Dora D’Istria – Nga Vilhelme Vranari Haxhiraj

By | January 23, 2020

“Thinjat e Atdheut” në vështrimin kritik e të pavarur të Eugjen Merlikës – Nga Albert Frasheri

By | July 16, 2019

Elena Gjika – Shqiptarja më e shquar në Europë në shek.XIX “ – Nga Jahja LLUKA

By | October 5, 2018

Historia e shqiptares Elena Gjika ose Dora D’Istria në Firence

By | January 2, 2017

Kënga heroike arbëreshe kushtuar vdekjes së Gjergj Kastriotit – Nga Aurenc Bebja

By | September 5, 2016

ELENA GJIKA DHE VAJZAT SHKODRANE – Esé nga PERTEFE LEKA

By | May 8, 2016

Shkrimtarja Dora d’Istria, më tepër se një alpiniste

By | February 2, 2016

6 poezi nga NEKI LULAJ

By | January 10, 2016

Rreth vëllimit “Kalvari i grave në burgjet komuniste” me autore Fatbardha Saraçi (Mulleti) Nga Eugjen Merlika

By | August 25, 2015