VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: mbretëresha

Intervista ekskluzive e Mbretëreshës Geraldinë për Paris-Midi (1938) : “Unë dëshiroj të kujdesem mbi të gjitha për gratë dhe fëmijët e vendit tim të ri”

By | February 5, 2019

Mijëra bletë vërshojnë sheshin Times në New York

By | August 29, 2018

L’Action française (1939): Deklarata për shtyp e Mbretëreshës Geraldinë nga Greqia, drejtuar Fuqive të Mëdha

By | May 6, 2018

Më 16 gusht 1958 lindi Mbretëresha e Muzikës Pop – Happy birthday, Madonna! – Nga Elida Buçpapaj

By | August 16, 2017

Këndi i humorit: Berlusconi shkon në vizitë zyrtare në Londër dhe mbretëresha e çon në Buckingham Palace

By | July 24, 2017

Teuta ilire ndër 10 gratë më të fuqishme dhe më të frikshme të botës antike

By | March 9, 2017

Koha e Unit, koha e Vetvetes dhe Bashkëkohësve… – Nga Dukagjin HATA

By | January 11, 2017

Ndërron jetë këngëtarja e njohur Esma Rexhepova

By | December 11, 2016

Me paradë ushtarake shënohet ditëlindja e 90-të e mbretëreshës Elizabeth

By | June 11, 2016

Në varrin e Tutankhamonit edhe Nefertiti – arkeologu britanik e zbulon enigmën (Updated)

By | August 12, 2015

NE DO TË BËHESHIM TË GJITHA MBRETËRESHA – Poezi nga GABRIELA MISTRAL – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 30, 2015

Ndahet nga jeta Sir Nicholas Winton – Shpëtoi 669 fëmijë hebrej

By | July 2, 2015

PORTRETET E GRAVE NË KARTMONEDHAT E BOTËS

By | June 20, 2015