VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: John Fitzgerald Kennedy

Më 22 nëntor 1963 u nda nga jeta John Fitzgerald Kennedy, Presidenti i 35 i Shteteve te Bashkuar të Amerikës

By | November 22, 2018

Më 20 nëntor 1925 lindi Robert Kennedy, politikan i shquar amerikan

By | November 20, 2018

12 SHTATOR 1953 – DASMA PËRRALLORE E JOHN DHE JACKIE KENNEDY – Nga ELIDA BUÇPAPAJ (tekst dhe fotogaleri)

By | July 28, 2018

Më 5 gusht 1962 vdiste Marilyn Monroe – lindte miti Marilyn Monroe (Tekst dhe fotogaleri)

By | August 5, 2017

Në ankand letra e fundit e dashurisë nga JFK

By | June 4, 2016

Miku i madh i shqiptarëve, çlirimtari i Kosovës, Presidenti i 42-të i SHBA Bill Klintoni mbush sot 73 vjet

By | August 19, 2015