VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: politikan amerikan

Më 22 korrik 1923 lindi miku i madh i shqiptarëve Bob Dole – politikan amerikan, senator dhe ish kandidat presidencial

By | July 22, 2019

Më 22 nëntor 1963 u nda nga jeta John Fitzgerald Kennedy, Presidenti i 35 i Shteteve te Bashkuar të Amerikës

By | November 22, 2018

Sot ka ditëlindjen Bill Clintoni – Presidenti i 42-të i SHBA

By | August 19, 2016