VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Jim Mattis

Presidenti Trump njofton zëvendësuesin e Sekretarit Mattis

By | December 23, 2018

Aleatët e NATO-s, të shqetësuar për largimin e sekretarit Mattis

By | December 22, 2018

Sekretari Mattis viziton kufirin me Meksikën

By | November 14, 2018

Mattis: Rusia nuk mund ta zëvendësojë SHBA-në në Lindjen e Mesme

By | October 27, 2018

Trump: Mattis mund të largohet nga posti

By | October 14, 2018

Zëdhënësja e Pentagonit nën hetime

By | August 15, 2018

Sekretari Mattis bën thirrje për vigjilencë ndaj Koresë së Veriut

By | June 3, 2018

Mattis: Nuk përjashtojmë veprim ushtarak kundër Sirisë

By | April 9, 2018

Sekretari Mattis bëri të njohur strategjinë e re të mbrojtjes

By | January 20, 2018

Presidenti Trump viziton Pentagonin për të shprehur mbështetjen për ushtrinë

By | January 19, 2018

McCain bllokon kandidatët e Departamentit të Mbrojtjes të nominuar nga Trump

By | October 18, 2017

Zyrtarët e lartë amerikanë dhe të NATO-s në vizitë në Kabul

By | September 27, 2017

Mattis: Rusia po kërkon të rishkruajë me forcë kufijtë

By | August 24, 2017

Takim Mattis – Erdogan në Ankara

By | August 24, 2017

Mattis do të vizitojë Ukrainën, Turqinë dhe Jordaninë

By | August 19, 2017

Mattis: Shtetet e Bashkuara po humbin në Afganistan

By | June 14, 2017

Mattis: Irani ka rol në lëkundjen e stabilitetit kudo në rajon

By | April 20, 2017

Matis: SHBA e shqetësuar për aksionet e Rusisë në Afganistan

By | March 31, 2017

Mattis kundër bashkëpunimit ushtarak me Rusinë

By | February 16, 2017

Mattis telefonon ministrat gjerman, francez dhe iu ofron garanci për NATO-n

By | January 27, 2017