VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: hënë

Më 25 gusht 2012 u nda nga jeta astronauti amerikan Neil Armstrong – njeriu i parë që shkeli në Hënë

By | August 25, 2019

Miliona njerëz ende nuk besojnë tek zbritja në Hënë

By | July 20, 2019

Reflektime të astronautëve mbi Misionin Apollo për eksplorimin e hapësirës

By | July 15, 2019

Anija hapësinore e Izraelit pritet të zbarkojë në Hënë

By | April 11, 2019

Astronautët evropianë përgatiten për ecjen në Hënë

By | February 3, 2019

Sonda e Kinës zbarkon në anën e errët të Hënës

By | January 3, 2019

Këndi i humorit: Dy pijanecë kishin pirë dhe po shkonin për në shtëpi natën

By | November 20, 2018

Shkencëtarët zbulojnë akull në sipërfaqen e Hënës

By | August 21, 2018

Më 5 gusht 1930 lindi austronauti Neil Armstrong, njeriu i parë që shkeli në Hënë

By | August 5, 2018

SHBA, fillon një vit festimesh për 50 vjetorin e zbritjes së njeriut në Hënë

By | August 1, 2018

E ardhmja e eksplorimit të hapësirës

By | July 28, 2018

Sonte në Hemisferën Lindore ndodh eklipsi më i gjatë i Hënës në shekullin 21

By | July 27, 2018

Me vështrim nga Marsi, kujtohet 50-vjetori i vizitës së parë në Hënë

By | July 22, 2018

Astronautja: “Njeriu i parë që do të ecë në Mars duhet të jetë grua”

By | April 20, 2018

SHBA: Ka vdekur astronauti legjendar John Young

By | January 7, 2018

Shkencëtarët zbulojnë prova për ujë në brendi të Hënës

By | July 25, 2017

Mostrat e pluhurit nga Hëna pritet të shiten për 4 milionë dollarë

By | July 14, 2017

Vdiq Eugene Cernan, astronauti i fundit që eci mbi Hënë

By | January 17, 2017

Ç’kundron ashtu kur del, ti moj e mira? – Poezi nga LASGUSH PORADECI

By | February 15, 2016

GRUA E PLOTË, MOLLË E MISHIT, HËNË E NGROHTË – Poezi nga PABLO NERUDA – Përktheu EMIL ASDURIAN

By | August 8, 2015