VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Zgjidhen tre burra për të shkuar në Hënë: një gjerman, një francez dhe një shkodran

February 16, 2022

Komentet

Këndi i humorit: Burri merr në telefon gruan dhe i thotë

Burri merr në telefon gruan dhe i thotë:

-Jam në Dajt nën zero dhe ndihem tmerrësisht  keq!!!

Gruaja i përgjigjet:

-Unë jam në Tiranë nën një dhe ndihem jashtëzakonisht mirë!!!

Këndi i humorit: Perandori japonez duhet të zgjedhë një truproje

Perandori japonez duhet të zgjedhë një truproje, tre samurai i përgjigjen thirrjes së tij, një japonez, një kinez dhe një shqiptar.
Perandori i kërkon samurait japonez t’i tregojë se çfarë mund të bëjë.
Samurai japonez merr një kuti të vogël, lëshon një plesht, pastaj merr shpatën e tij dhe FRRRRAAAAP, në kërcim e ndan pleshtin më dysh.
Perandori është i impresionuar. Pastaj ai i kërkon samurait kinez t’i tregojë se çfarë mund të bëjë.
Samurai kinez merr një kuti të vogël, lëshon një plesht, merr shpatën dhe FRRRRRAAAAAP FRRRRRAAAAP, në kërcim e pret pleshtin në katër pjesë.
Perandorit i bën edhe më shumë përshtypje. Pastaj ai i kërkon samurait shqiptar t’i tregojë se çfarë është në gjendje të bëjë.
Samurai shqiptar merr një kuti të vogël, lëshon një plesht, merr shpatën dhe FRRRAAAAAP. Pleshti ka një luhatje të vogël, por më pas vazhdon të kërcejë, prandaj perandori thotë “Po asgjë nuk ndodhi!! … Pleshti është ende gjallë!!”
“Po, është e vërtetë, është ende gjallë, por nuk do të mund të bëhet më baba…”

Këndi i humorit: Shembulli i ujqërve

Shembulli i ujqërve: tre të parët, më të moshuarit apo të sëmurët, shkojnë përpara dhe vendosin ritmin e grupit. Pas tyre vijnë pesë më të fortët që do t’i mbrojnë në një sulm të befasishëm. Në qendër ndjekin anëtarët e tjerë të grupit, dhe në fund të grupit ndjekin pesë më të fortët e tjerë që do të mbrojnë grupin. Më në fund, i vetëm, ai që ndjek ujkun alfa, udhëheqësin. Me pak fjalë, grigja ndjek ritmin e të moshuarve dhe nën komandën e liderit që imponon shpirtin e ekipit, duke mos lënë askënd pas. Kuptimi i vërtetë i jetës nuk është të mbërrish i pari, por të mbërrish me të gjithë së bashku në të njëjtin destinacion.

Këndi i humorit: Takohen dy mikesha të vjetra, Maria a Roza

Takohen dy mikesha të vjetra, Maria a Roza:

– Roza, çfarë ka ndodhur me bashkëshortin tënd Nikolla? Mësova se ishte shtruar në spital për traumë në kokë”

“– Tani do t’ju shpjegoj gjithçka. Mbrëmë dola nga dushi dhe isha para pasqyrës duke më tharë flokët dhe mendova me zë të lartë “Sigurisht që do të ishte mirë të kisha gjoks më të madh”. Koli në dhomën tjetër dëgjon dhe më thotë: -Nëse dëshiron t’i bësh të rriten, thjesht fërko një copë letër higjienike midis gjoksit.
U përpoqa dhe pas pak them: -Asgjë nuk ndodh Koli, sa kohë duhet?
– Epo, me pak fjalë, duhet shumë, duhet ta bësh çdo ditë për disa vite
– Nuk e di… por a funksionon vërtet Koli? Ke shoqërinë…? (Kush të tregoi për këtë…?)
– Askush, askush nuk më tha. Mendoj se po, më fal, por nëse funksionoi me ato vithe të mëdha që ke…)
Nuk pati kohë të mbaronte fjalinë… rrëshqiti dhe goditi kokën me forcë në tharësen e flokëve që unë mbaja…”

Këndi i humorit: Vajza në foto është drejtoresha e Bankës Qendrore të Londrës

Vajza në foto është drejtoresha e Bankës Qendrore të Londrës.
Para se të fillonte ditën e parë në punë, babai i saj i tha:
“Mos i thuaj askujt që je rritur në një familje të varfër dhe se babai yt është pastrues i rrugëve, të gjithë kolegët do të qeshin me ty.”

Të nesërmen vajza postoi këtë foto në rrjetet sociale me mesazhin e mëposhtëm:
“Jam rritur në një familje të varfër dhe babai im punon si pastrues rrugësh… Dua ta falënderoj për arsimin që kam marrë dhe për përpjekjet e tij financiare gjatë gjithë studimeve. Të dua, babi, ti je krenaria ime”.

Këndi i humorit: Jeni i zemëruar me dikë?

Jeni i zemëruar me dikë? Mendoni para se të flisni.
Nëse personi është më i ri se ju, numëroni deri në 10 dhe më pas flisni.
Nëse personi është në moshën tuaj, numëroni deri në 30 dhe më pas flisni.
Nëse personi është më i vjetër se ju, numëroni deri në 50 dhe më pas flisni.
Nëse personi është gruaja juaj, vazhdoni të numëroni dhe mos flisni!!!

 

Këndi i humorit: Një ditë 3 burra shkuan në një shëtitje

Një ditë 3 burra shkuan në një shëtitje.

Papritur u gjendën përballë një lumi të furishëm.

Ata absolutisht duhej të shkonin në anën tjetër, por ata nuk e kishin idenë se si ta kalonin atë.

Njëri nga burrat iu lut Zotit:

– Të lutem, Zot, më jep forcë të kaloj lumin!

Puff… Zoti i dha krahë të mëdhenj dhe këmbë shumë të fuqishme dhe ai mundi të notonte përtej lumit në 2 orë, por rrezikoi të mbytej dy herë.

Duke parë këtë, edhe burri i dytë iu lut Zotit:

– Të lutem, Zot, më jep forcën dhe… mjetet për të kaluar lumin.

Puff… Zoti i dha një kanoe dhe disa rrema dhe ai e kaloi lumin brenda një ore, duke rrezikuar të përmbyset dy herë.

Burri i tretë, i fuqizuar nga përvoja e 2 shokëve të tij, vendosi gjithashtu t’i lutej Zotit:

– Të lutem, o Zot, më jep forcë, mjete dhe zgjuarsi të kaloj lumin.

Dhe Puff… Zoti e transformoi atë në një Grua.

Ajo kontrolloi hartën, eci rreth 200 metra dhe kaloi urën…

Këndi i humorit: Gjatë një takimi të Byrosë Politike, Stalini kërkoi t’i sillnin një pulë

Gjatë një takimi të Byrosë Politike, Stalini kërkoi t’i sillnin një pulë.
Sapo ia sollën, ai e kapi me njërën dorë, ndërsa me tjetrën me kujdes filloi t’ia hiqte pendët. Pula bërtiti nga dhimbja dhe u përpoq të shpëtonte në çdo mënyrë, por pa sukses, shtrëngimi i Kobës ishte shumë i fortë për të; ia doli t’i hiqte të gjitha pendët pa probleme të mëdha dhe, sapo mbaroi, u tha të pranishmëve: “Tani shikoni mirë…”

Në atë moment xhaxhoja e vuri pulën në tokë dhe u largua prej saj për të marrë pak kokrra gruri.
Udhëheqësit dhe zyrtarët sovjetikë e shikonin të habitur: pula e lënduar dhe e gjakosur vrapoi drejt tij ndërsa ai hidhte grushta grurë në dysheme dhe rrotullohej rreth dhomës.
Çdo hap i ndërmarrë nga Stalini korrespondonte me të njëjtin numër hapash të ndërmarra nga pula. Dhe Jozef Stalini iu tha: “A e keni parë se si pula më ndjek me përulësi, pavarësisht nga dhimbjet që i kam shkaktuar? Pra, shumica e njerëzve me marrëzi vazhdojnë t’i ndjekin sundimtarët dhe politikanët, me gjithë dhimbjen që u shkaktojnë, me të vetmin qëllim për të marrë një dhuratë të pavlerë ose thjesht një ushqim për disa ditë.”

Këndi i humorit: Një vajzë e vogël pyet nënën e saj: “Mami, çfarë është dashuria?”

Një vajzë e vogël pyet nënën e saj: “Mami, çfarë është dashuria?”

Dhe ajo: -“Dashuria? Për shembull, dashuria është takimi me një zotëri të pasur që të çon në një hotel luksoz në Venecia, që të çon në një udhëtim me gondolë, që të çon për të ngrënë në një restorant të shtrenjtë, që të blen makinë, që të blen apartament në Paris dhe vilë në rivierën franceze, që të blen gjerdanë diamanti dhe unaza ari… kjo është dashuria”

Dhe vajza: -“Mami, ku janë ndjenjat, dëshira, rrahjet e zemrës, takimi i parë, puthja e parë?”

Dhe e ëma: -“Këto janë marrëzi që i kanë shpikur humbamenot!!!”

Këndi i humorit: -Sot kishim provim në lëndën e gjuhës shqipe

-Sot kishim provim në lëndën e gjuhës shqipe.
– Epo, si shkoi?
-Nuk e di, dorëzova letrën bosh.
-Pse?
-Sepse heshtja vlen sa një mijë fjalë.
-Por ke lindur kështu apo je bërë budalla me kalimin e kohës?…

 

Këndi i humorit: Presidenti i një kompanie të madhe kërkon një sekretare

Presidenti i një kompanie të madhe kërkon një sekretare dhe i duhet këshilla e një psikologu për ta ndihmuar në zgjedhjen e tij. Kur shfaqen tri vajza, psikologu pyet njërën: – “Sa bëjnë katër plus katër?”
-“Tetë.” përgjigjet ajo.
– “Por mund të jetë edhe dyzet e katër!” thotë e dyta.
-Unë do të thosha se ose tetë ose dyzet e katër do të ishte mirë! përfundon e treta.
Psikologu duke iu drejtuar presidentit:
-“Për mendimin tim, të tria janë në rregull: E para dha përgjigjen më të qartë, e dyta futi imagjinatën në të dhe e treta kombinoi mendjen dhe imagjinatën! Kështu që zgjidhni bazuar në cilën nga këto karakteristika ju intereson më shumë.”
Presidenti përqendrohet, e mendon seriozisht dhe në fund thotë:
-“Ok jam mirë me atë të gjatën me vithe mandoline!”

Këndi i humorit: Në shtëpinë e një biznesmeni të pasur

Në shtëpinë e një biznesmeni të pasur, shërbëtorja shkon për t’i kërkuar pronares një rrogë pas tre muajsh punë. Zonja nuk është aspak dakord, në fakt ajo është mjaft e irrituar nga kërkesa. Kështu ajo fillon të bëjë disa pyetje:

-Maria, më trego pse e meriton një rritje page. Ju keni vetëm tre muaj që punoni këtu dhe tashmë i lejoni vetes të bëni disa kërkesa.

-Zonjë, ka tri arsye pse e meritoj këtë rritje. E para është se unë hekuros më mirë se ju.
-Kush e tha këtë?
– Burri juaj, zonjë! Arsyeja e dytë është se unë gatuaj më mirë se ju.
-Çfarë marrëzie Maria, dhe kush të tha?
-Prapë burri juaj, zonjë. E treta, më e rëndësishmja nga të gjitha, është se unë jam më mirë se ju edhe në shtrat!

– Kurvë e keqe…! Si guxon? Kush jua tha këtë? Prapë burri im?
– Oh jo, zonjë! Nikolla, SHOFERI juaj, ma tha këtë…


Send this to a friend