VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: NASA

50 VJET MË PARË: ZBRITJA E ANIJES SË HAPËSIRËS SË LARTË APOLLO 11 NË HËNË – “NJË HAP I VOGËL PËR NJERIUN, NJË HAP GJIGANT PËR NJERËZIMIN” – Nga Frank Shkreli

By | July 15, 2019

Turqia liron shkencëtarin e NASA-s

By | May 30, 2019

Ata që do të shkojnë në Mars duhet të jetojnë në planet 2 vite

By | May 10, 2019

NASA për herë të parë regjistron tërmet në Mars

By | April 24, 2019

Raketa hapësinore e “Space X” zbret me sukses në Tokë

By | March 8, 2019

Shkencëtari i NASA-s: Alienët mund të kenë ardhur në tokë

By | December 4, 2018

InSight ateron me sukses në Mars

By | November 27, 2018

Nënpresidenti i SHBA: Astronautët do të jetojnë në Hënë më 2024!

By | August 26, 2018

Teleskopi Hubble kap pamjen më të madhe panoramike të universit

By | August 17, 2018

NASA nis misionin e saj drejt Diellit

By | August 12, 2018

Të premten eklipsi më i gjatë i shekullit “Hëna e Pëgjakur”

By | July 25, 2018

NASA do të dërgojë anije kozmike drejt diellit, më afër se asnjëherë më parë

By | July 23, 2018

Me vështrim nga Marsi, kujtohet 50-vjetori i vizitës së parë në Hënë

By | July 22, 2018

Zbulimet e fundit në Mars, NASA konferencë shtypi të enjten

By | June 5, 2018

Teleskopi Hubble zbulon yllin më të largët

By | April 3, 2018

NASA: Akulli në Arktik ndodhet në nivel të ulët dhe shqetësues

By | March 24, 2018

Paralajmërohet instalimi i rrjetit 4G në hënë

By | February 28, 2018

Super-hëna ndriçon tokën, skena mbresëlënëse nga Uashingtoni deri në Stamboll

By | January 3, 2018

AMERIKA RIVENDOS ROLIN E SAJ HISTORIK NË HAPËSIRË – Nga Frank Shkreli

By | December 16, 2017

NASA publikon pamje të reja të Jupiterit

By | November 8, 2017

NASA zbulon trup të ri qiellor në sistemin diellor

By | October 29, 2017

Këndi i humorit: NASA vendos të bëjë një eksperiment dhe të dërgojë në Hënë një majmun dhe një polic

By | July 27, 2017

NASA do të lëshojë një sondë për të studiuar diellin

By | June 1, 2017