VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: gratë

Përfitimet e birrës për kockat e grave janë më të mira se ato të qumështit

By | August 20, 2019

Alarmi! Shqipëria e rrezikuar nga obeziteti, gratë më të prekura

By | August 14, 2019

SHBA: një studim i ri mbi raportet mes inteligjencës dhe gjinisë

By | July 21, 2019

Zvicra ishte sot e veshur në purpur: Qindra mijë protestuan për të kërkuar “një shoqëri reale të bazuar në barazinë gjinore”

By | June 14, 2019

Vala rozë: Numër rekord i grave garojnë në zgjedhjet në SHBA

By | October 3, 2018

“Kostoja e depresionit në Evropë, miliarda dollarë”

By | April 28, 2018

Grave iraniane u ndalohet protesta në rrugët e Teheranit

By | March 8, 2018

8 marsi i grave në komunizëm…

By | March 8, 2018

Ode për gratë – Poezi për 8 marsin nga PËRPARIM HYSI

By | March 8, 2018

Gra të shquara shqiptare, elitare të kombit – Nga Vilhelme Vrana Haxhiraj

By | March 7, 2018

Infeksionet fungale janë më të pranishme tek gratë: ja si t’i kuroni ato

By | May 27, 2017

Këndi i humorit: Na kishte dëgjuar mbreti që në mbretërinë e tij urdhëronin vetëm gratë

By | March 20, 2017

Histori të reja të grave që u torturuan nga Sigurimi në Shqipëri

By | March 18, 2017

Gratë e thyejnë heshtjen lidhur me përdhunimin gjenocidal në Kosovë – Nga Shirley Cloyes DioGuardi

By | February 4, 2017

Stema e sigurisë, simbol i mbështetjet për pakicat

By | November 13, 2016

Pushohet Billy Bush për bisedën me Trumpin mbi gratë

By | October 18, 2016

Një pyetje grave të politikanëve shqiptarë Nga Përparim Kabo

By | May 9, 2016

Krusha e Madhe përkujton masakrën e 25, 26, 27 marsit të vitit 1999 (video)

By | March 26, 2016

Obama kritikon retorikën vullgare në fushatën presidenciale amerikane

By | March 16, 2016

Rrëfimi i Michel Houellebecq për Shqipërinë, myslimanët dhe femrat Nga Rudina Xhunga

By | October 22, 2015

Behgjet Pacolli – Ja pse u ndava nga Ana Oxa

By | August 19, 2015