VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: FIFA

FIFA merr një tjetër goditje të rëndë, procedohet penalisht presidenti Gianni Infantino

By | July 31, 2020

Sot 4 vjet më parë, Kosova u pranua në UEFA

By | May 3, 2020

FFK: Ndeshja futbollistike e Kupës së Serbisë nuk do të zhvillohet në Kosovë

By | September 27, 2019

Napoli ul çmimin, Hysaj ikën për 35 mln euro

By | March 21, 2019

Infantino: Botërori mund të zgjerohet në 48 kombëtare nga viti 2022

By | October 31, 2018

Kupa e Botës 2018: Gjobiten Serbia dhe Meksika

By | June 21, 2018

FIFA zgjedh gjyqtarët për Kampionatin Botëror në Rusi, ja lista

By | March 30, 2018

Renditja e FIFA-s: Shqipëria 58, Maqedonia 75, Kosova 176

By | March 15, 2018

Renditja e FIFA-s: Shqipëria e 62-ta, Maqedonia e 76-ta, Kosova e 177-ta

By | December 21, 2017

Messi synon Kupën e Botës

By | December 13, 2017

Hidhet nesër shorti i Kupës së Botës, ja çfarë duhet të dini për të

By | November 30, 2017

FIFA e dënoi Federatën e Serbisë për incidente në kualifikime

By | November 8, 2017

Referendumi penalizon Spanjën, Shqipëria ka shanse për Botërorin

By | October 1, 2017

FIFA nis procedurë kundër Gjermanisë për shkak të brohoritjeve naziste

By | September 7, 2017

FIFA lejon shqiptarin e Maqedonisë të luajë për Kombëtaren kuqezi

By | June 8, 2017

Eliminatoret për Botërorin 2018, Shqipëria kundër Italisë, Kosova përballë Islandës

By | March 23, 2017

Legjenda e futbollit, Maradona, do e marrë rolin e ambasadorit të FIFA-s

By | February 10, 2017

FIFA: Nga viti 2026 Botërori me 48 ekipe

By | January 10, 2017

Zyrih: FIFA nesër vendos për zgjerimin e Kampionatit Botëror

By | January 9, 2017

Mbetet në fuqi dënimi ndaj Blatterit

By | December 5, 2016

FIFA nuk pajtohet me ambientalistët për stadiumin e Kupës së Botës

By | December 1, 2016

FIFA i ndalon koncertet në stadiumet ruse

By | October 18, 2016

FIFA hap rast disiplinor ndaj Kosovës dhe Kroacisë

By | October 18, 2016

FIFA revokon organizimin e kongresit në Malajzi pas ankesave të Izraelit

By | August 13, 2016