VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Fatos Arapi

Qaj me lot ulliri – Baladë për Fatos Arapin nga ALBERT HABAZAJ

By | April 24, 2020

Tungjatjeta, Vetmia Ime – Poezi nga FATOS ARAPI

By | October 10, 2019

Një tingull shiu më humbi në rrugë – Poezi nga FATOS ARAPI

By | October 10, 2019

Poetët shpejtojnë përherë për diku – Poezi nga FATOS ARAPI

By | October 10, 2019

Nuk mbyllem dot – Poezi nga FATOS ARAPI

By | October 10, 2019

Më 11 tetor 2018 u nda nga jeta Fatos Arapi, poet, novelist, romancier, përkthyes dhe gazetar shqiptar

By | October 10, 2019

Video poezi kushtuar poetit, shkrimtarit, përkthyesit dhe studiuesit Fatos ARAPI

By | October 10, 2019

Si do t’i quante Fatos Arapi… Nga Elida Buçpapaj

By | November 3, 2018

Fatos Arapi, poeti dhe njeriu që i deshi të gjithë… – Nga Prof. dr. Bardhosh Gaçe

By | October 15, 2018

Mehmet Shehu: Poeti Fatos Arapi s’pajtohet me realitetin tonë politik

By | October 15, 2018

POETI FATOS ARAPI, FISNIKU I BUKURIVE TË SHPIRTIT! – Nga KOLEC TRABOINI

By | October 13, 2018

Kur ikin shkrimtarët… – Nga SULEJMAN MATO

By | October 13, 2018

Përcillet pa bujë e zhurmë Fatos Arapi

By | October 12, 2018

Rrëfimi i Bardhyl Londos: Pse u izolua Fatos Arapi nga jeta publike, kishim vite që nuk e takonim dot

By | October 12, 2018

Moikom Zeqo: Shteti nuk e nderoi Fatos Arapin në gjallje

By | October 12, 2018

Ismail Kadare: Humbje e dhimbshme si kjo e Fatos Arapit

By | October 12, 2018

DHURATË PËR DITËLINDJEN – Poezi nga FATOS ARAPI

By | October 11, 2018

Në nderim dhe në kujtim të poetit Fatos Arapi – Nga XHAHID BUSHATI

By | October 11, 2018

Telegram ngushëllimi për poetin FATOS ARAPI – nga Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”

By | October 11, 2018

FATOS ARAPI, EMËR I LARTË, NJË NGA ETËRIT E POEZISË BASHKËKOHORE SHQIPE – Nga MSc. Albert HABAZAJ

By | October 11, 2018

Lexon lajmin për ndarjen e Fatos Arapit nga jeta, Xhevahir Spahiu shpërthen në lot

By | October 11, 2018

Ndahet nga jeta shkrimtari i shquar Fatos Arapi

By | October 11, 2018