VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: EUGENIO MONTALE

Më 12 tetor 1896 lindi poeti nobelist italian Eugenio Montale

By | October 12, 2019

Ksenia II Poezi nga Eugenio Montale E shqipëroi Mimoza Pulaj

By | September 25, 2019

Kushedi se një ditë do të flakim maskat Poezi nga Eugenio Montale E përktheu Mimoza Pulaj

By | September 23, 2019

Ngjala Poezi nga Eugenio Montale Përktheu Mimoza Pulaj

By | September 23, 2019

Nobelisti Montale dhe bashkëkohësit e tij shqiptarë të viteve 30 – Nga Sejdo Harka

By | March 22, 2019

Më 12 shtator 1981 u nda nga jeta Eugenio Montale, poet nobelist italian

By | September 12, 2018

Nën këmbë je një akull që po u kris të vret – Cikël poetik nga EUGENIO MONTALE – Përktheu: LAURETA PETOSHATI

By | May 16, 2018

ËSHTË QESHARAKE TË BESOSH – Poezi nga EUGENIO MONTALE (1896-1981) – Përktheu: SKËNDER BUÇPAPAJ

By | May 16, 2018

“Rastet” e Montales së dashuruar: nga letërkëmbimi te poezia – Nga Mimoza Hysa

By | March 11, 2018

Më sillni lulediellin – Poezi nga EUGENIO MONTALE – Përktheu LAURETA PETOSHATI

By | December 19, 2015

SJELL PRAPË NË MENDJE BUZËQESHJEN TËNDE – Poezi nga EUGENIO MONTALE – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ 

By | August 7, 2015