VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bodo Weber

Bodo Weber: Serbisë t’i vihen afate të qarta për heqjen e Kosovës nga kushtetuta e saj

By | July 19, 2020

Weber: BE-ja mund të flasë me Rusinë vetëm pas finales ku Serbia e njeh Kosovën, jo më herët

By | July 16, 2020

Weber: Qëllimet e dialogut Kosovë – Serbi të thuhen qartë dhe publikisht

By | July 8, 2020

Intervista – Weber: Veprimet e Thaçit i detyruan prokurorët e Hagës ta publikojnë aktpadinë

By | June 26, 2020

Weber: Aktakuza, frikë e prokurorit se Thaçi synon të negociojë amnisti

By | June 24, 2020

Weber: Në Shtëpinë e Bardhë edhe ndryshimi i kufijve është në lojë

By | June 18, 2020

Weber: Dialogu nuk nis para gushtit, e shtyjnë edhe zgjedhjet në Serbi

By | May 25, 2020

SHBA dhe BE për dialogun: Strategji të ndryshme për detyrën e njëjtë

By | May 25, 2020

Weber: Berlini dhe Parisi do ta marrin rolin kryesor në dialogun Kosovë-Serbi

By | May 25, 2020

Weber: Dialogu Kosovë-Serbi do t’i kthehet BE-së, presioni amerikan nuk çon askund

By | March 30, 2020

Weber: Ja pse nuk shoh rrugëdalje nga kriza aktuale e Kosovës

By | March 25, 2020

Weber: Vendimi i Kurtit për taksën i njejtë me qëndrimin amerikan, s’e kuptoj pse s’i pëlqen Grenellit

By | March 7, 2020

Weber: Qasja e Trumpit nuk ofron zgjidhje, problemi Kosovë-Serbi është politiko-ideologjik

By | January 29, 2020

Intervista – Weber: Pa Kosovën, Minishengeni do ta përçajë edhe më shumë rajonin

By | January 2, 2020

Weber: Pa zgjerimin e BE-së dialogu Kosovë – Serbi do të dështojë dhe do të kthehet ideja e korrigjimit të kufijve

By | October 25, 2019

Weber: Qeveria e ardhshme e Kosovës do ta ketë të vështirë me presidentin Thaçi që “tradhtoi interesat nacionale për motive personale”

By | August 16, 2019

Eksperti gjerman: Dialogun e ‘privatizuan’ treshja Thaçi-Mogherini-Vuçiq

By | July 27, 2019

Intervista – Weber: Samiti i Parisit do të mbahet, rinisja e dialogut të jetë garanci se po shkohet drejt finales së vërtetë

By | June 13, 2019

Weber: Shpresoj që në Berlin ideja për shkëmbim territoresh ka vdekur

By | April 30, 2019

Bodo Weber, ekspert i Ballkanit: Ideja e ndryshimit të kufijve u propagandua nga Thaçi e Vuçiq

By | April 14, 2019

Weber: Thaçi diskuton për kufijtë për t’u amnistuar nga Gjykata Speciale

By | April 9, 2019

“Gjermania është kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan, kjo ide është marrëzi”

By | September 2, 2018