VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Albert Camus

NJË LIBËR I SHKRIMTARIT ITALIAN GIOVANNI CATELLI ARGUMENTON SE CAMUS ËSHTË VRARË NGA KGB

By | January 4, 2020

Më 4 janar 1960 u nda nga jeta nobelisti Albert Camus, shkrimtar dhe filozof francez

By | January 4, 2019

TANI – Poezi nga ALBERT CAMUS – Përktheu FASLLI HALITI

By | November 7, 2018

Më 7 nëntor 1913 lindi Albert Camus, shkrimtar dhe filozof francez, fitues i Çmimit Nobel për Letërsi

By | November 7, 2018

Poezi nga PAVESE, CAMUS, PIZARNIK – Përktheu: FASLLI HALITI

By | June 15, 2016

Dashuritë e pafundme të Alber Kamy

By | January 9, 2016

Aforizma nga Albert Camus (Albert Kamy, 1913-1960)

By | November 10, 2015