VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Rikard Ljarja

Rikard Ljarja,ylli i pashuar i kinematografisë shqiptare! Nga Abaz Hoxha,historian i kinemasë Albert Xholi,regjisor filmi Angjelina Xhara,skenariste

By | April 27, 2020

Rikard Ljarjes nuk i del qielli – Ese nga Roland Gjoza

By | April 25, 2020

Kur filmat e Rikard Ljarjes i shihnim fshehurazi – Nga GANI MEHMETAJ

By | April 25, 2020

RIKARD LJARJA JETON NË KUJTIMET E NJERËZVE MË TË DASHUR, TË MIQVE, SHOKËVE DHE KOLEGËVE – Esé nga MEXHIT PRENÇI

By | April 21, 2020

Mevlan Shanaj tregon pengun e Rikard Ljarjas, cila ishte biseda e fundit mes tyre

By | April 21, 2020

VIDEO – Marjeta Ljarja: S’jam pishman për përcjelljen e thjeshtë të Rikardit, është shumë shpirtërore

By | April 21, 2020

Petrit Malaj: Atë që bënte Rikard Ljarja në shesh xhirim nuk e bënte askush

By | April 21, 2020

Duartrokitjet e fundit për Mjeshtrin, COVID 19 dikton varrimin e aktorit të madh Rikard Ljarja

By | April 21, 2020

VIDEO – Roza Anagnosti e përlotur: Ikja më e trishtë, as lule nuk arritëm të merrnim për Rikardin!

By | April 21, 2020

Intervistë e vitit 1992 – Rikard Ljarja: Ëndrrat e aktorëve për interpretim janë të përjetshme – Bisedoi GANI MEHMETAJ

By | April 21, 2020

“Lamtumirë Rikardi ynë i shtrenjtë”, shkrimtarja Natasha Lako mesazh prekës

By | April 21, 2020

“Mik na helmove”, regjisori Mevlan Shanaj fjalë zemre për ikjen e Rikard Ljarjas: Sot dhimbja ka emrin e tij

By | April 21, 2020

Shuhet një tjetër yll i kinematografisë, ndërron jetë regjisori dhe aktori Rikard Ljarja

By | April 21, 2020

NË SKANËRIN ARTISTIK DIKTATURA KOMUNISTE – Nga Mexhit Prençi

By | July 20, 2018

RIKARD LJARJA – SHKRIMTARI QË VJEN NË LETËRSI ME INDIVIDUALITE TË SPIKATUR – Studim nga MEXHIT PRENÇI

By | April 18, 2018

Loja e Sigurimit me arrestimin e aktorëve Justina Aliaj e Rikard Ljarja

By | April 16, 2017