VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Esat Pashë Toptani

Çfarë i rrëfyen profesorit francez Faik Konica në Durrës, Gjergj Fishta në Shkodër dhe Esat Pashë Toptani në Reth, në tetor të 1913?

By | October 30, 2019

ESAT PASHЁ TOPTANI – Nga MUSTAFA KRUJA

By | May 24, 2019

ATENTAT NË PARIS – Fragment romani nga SKIFTER KËLLIÇI

By | May 23, 2019

DITËT E MBRAME TË TURQISË NË SHKODËR ASE RRETHIM I QYTETIT 1912-1913 (V) – ÁT JUSTIN RROTA, OFM

By | November 3, 2018

Si iu dorëzua Princ Vidit kurora shqiptare, takimi me Esat Pashën në Gjermani

By | August 25, 2018

“Esat pashë Toptani nuk ua shiti Shkodrën malazezëve”: Një përgjigje nga libri i UET-PRESS për debatin politik aktual

By | July 28, 2018

Intervista – Niko Kotherja: Ja kush ishte me Avniun kur ai vrau Esatin

By | June 14, 2017

Pse Esat Pasha nuk pranonte ta quanin komandant të Shkodrës Nga Ilir Ikonomi

By | January 7, 2017

Refleksion mbi kritiken kunder Sali Berishes – Nga Enver Bytyçi

By | August 1, 2016

Mustafa Kruja – Si i nxitën serbët ambicjet e Esat Pashë Toptanit për sundimin e Shqipërisë

By | July 18, 2015