VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Musine Kokalari

Meri Lalaj: Ganimet Gjilani (Fratari) – Historia e vajzës së Institutit “Nana Mbretneshë”

By | May 27, 2020

SHLYERJE E NJË DETYRIMI MORAL E SHOQËROR – Nga Thanas L. Gjika

By | April 12, 2020

MUSINE! Shkrimtarja e parë grua në letersine moderne Shqiptare dhe disidentja e parë grua në të gjithë perandorinë komuniste – Nga VISAR ZHITI*

By | February 10, 2020

Kur Lasgush Poradeci i shkruante Musine Kokalarit: E nderuar dhe e ndritur Zonjushë, besoj do ta keni marrë letrën t’ime të fundit

By | February 10, 2020

Simon Mirakaj pyet se ku e vendosni Preng Calin, Musine Kokalarin e qindra te tjere që luftuan për Liri dhe Demokraci!

By | November 11, 2019

Amy Kokalari, një tjetër stërmbesë e Musine Kokalarit shkëlqen mrekullisht!

By | July 5, 2019

Suedia e zgjodhi eurodeputete në PE, ja reagimi i Arba Kokalarit (fotot)

By | May 27, 2019

Historike – Mbesa e Musine Kokalarit, deputetja e parë shqiptare në Parlamentin Europian

By | May 27, 2019

Tmerri në birucat e izolimit – Si u dënua 24-vjeçarja, mikesha e Musine Kokalarit

By | April 22, 2019

Më 10 shkurt 1917 lindi Musine Kokalari, shkrimtare e shquar shqiptare dhe veprimtare politike

By | February 10, 2019

Banesa e Musine Kokalarit e rrënuar – “Premtimet për restaurim nuk janë mbajtur”

By | July 10, 2018

Musineja dhe Mirdita – komunikim përmes kodit të heshtjes – Nga NDUE DEDAJ

By | February 25, 2018

Tanush Kaso: Gratë dhe vajzat që përdhunoheshin në burgjet e komunizmit

By | February 23, 2018

KUMTI I NJЁ “DITE STUDIMESH” NЁ UNIVERSITETIN E ROMЁS – Nga EUGJEN MERLIKA

By | January 21, 2018

MUSINE KOKALARI DHE HESHTJA E ZBULUAR – Nga LAURA FARANDA* – Përktheu: EUGJEN MERLIKA

By | January 21, 2018

Musine Kokalari si “rikthehet” në Universitetin “La Sapienza” në Romë

By | December 4, 2017

E vërteta Nga Diana Zhiti

By | November 4, 2017

Foto e rrallë e Musine Kokalarit, dëshmisë tragjike të krimeve të diktaturës Hoxhiste Nga Agustin Miraka

By | October 20, 2017

Botohet në disa vëllime kolana e Musine Kokalarit

By | July 13, 2017

“Mendjet e bukura”, cilat janë 5 gazetaret që persekutoi Enver Hoxha

By | March 29, 2017

MAKBULE FRASHËRI – BISEDAT NË QELI ME MUSINE KOKALARIN E DRITA KOSTURIN PËR ENVERIN E QEMALIN

By | March 18, 2017