VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: John Lennon

Janis Joplin dhe jeta e saj pas vdekjes

By | October 4, 2019

Më 9 tetor 1940 lindi legjenda e muzikës John Lennon

By | October 9, 2018

Vrasësit të Lennonit i refuzohet kërkesa për lirim me kusht

By | August 24, 2018

SUKSESI I BEATLES FILLOI NË HAMBURG MË 17 GUSHT 1960

By | August 17, 2017

Roberto Benigni i thur hymn Kushtetutës së Italisë – dhe Shqipërinë e sodit e krahason me Mesjetën Nga Elida Buçpapaj

By | June 10, 2016

Mediat botërore mahniten nga biseda e Edi Ramës me Lady Gaga

By | May 3, 2016

Letra e parë nga John Lennon del në ankand

By | March 11, 2016

Ja si e kujtoi ditën e vrasjes së John Lennon Yoko Ono

By | December 10, 2015

ÇAJBËRËSI Nga YOKO ONO, New York Times

By | October 9, 2015

Yoko Ono: John Lennon është këtu, por kjo botë nuk i pëlqen

By | October 9, 2015

Imagjinoj – Nga JOHN LENNON

By | October 7, 2015

John Lennon nuk ishte i majtë – ishte fans i presidentit Reagan dhe pak para vdekjes u konvertua në republikan

By | October 7, 2015

Aforizma nga John Lennon (Xhon Lenon, 1940-1980)

By | October 6, 2015

Momente prekëse në OKB, Shakira i këndon vogëlushit sirian që u mbyt në det

By | September 29, 2015

McCartney: Kisha frikë nga vdekja, pas vrasjes së John Lennonit

By | August 25, 2015

IMAGJINOJ – Poezi nga JOHN LENNON – Shqipëroi: ELIDA BUÇPAPAJ

By | July 23, 2015

McCartney deklaratë tronditëse ndaj Lennon – Vdekja e ka bërë martir

By | July 9, 2015