VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Komedia hyjnore

Më 7 prill 1300 fillon udhëtimi i Dante Alighierit i përshkruar në Komedinë Hyjnore

By | April 7, 2019

Më 14 shtator 1321 u nda nga jeta Dante Alighieri, poeti më i madh i Italisë, një nga figurat më gjeniale të letërsisë botërore

By | September 14, 2018

Roberto Benigni i thur hymn Kushtetutës së Italisë – dhe Shqipërinë e sodit e krahason me Mesjetën Nga Elida Buçpapaj

By | June 10, 2016