VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Ismail Kadare

Zbulohet dorëshkrimi i rrallë i Lasgush Poradecit i vitit 1979 dërguar vajzës së tij, Kostandinës

By | June 26, 2019

SHUMICA E NJERËZVE KANË DASHURI PËR SHKRIMTARIN, POR KJO ËSHTË E PABUJSHME Nga Ismail Kadare

By | June 23, 2019

Ismail Kadare dhe Visar Zhiti Nga Elida Buçpapaj

By | May 30, 2019

Tirana me një muze të ri, shtëpia e Ismail Kadaresë hapet për publikun

By | May 25, 2019

“Më arrestuan në klasë”, Ismail Kadare “hap” zemrën para jetimëve (video)

By | May 20, 2019

DOLI NGA SHTYPI LIBRI “POETËT MARTIRË VILSON BLLOSHMI DHE GENC LEKA NË SHTYPIN SHQIPTAR” Nga Bedri Blloshmi

By | March 18, 2019

Ismet Mehmeti, nxënësi i Kadaresë kujton si ia botoi poezitë shkrimtari i madh në ’85-ën

By | March 4, 2019

Meta uron Kadarenë: Kombi shqiptar me fat që ka një kolos të tillë të përmasave botërore

By | January 28, 2019

Kadare feston 83-vjetorin, Rama dhe Haradinaj: Mbetet maja e penës së letërsisë shqipe

By | January 28, 2019

‘Luftoni për Europën, shkatërruesit do ta rrënojnë atë’, thirrja e intelektualëve të botës, mes tyre edhe Kadare

By | January 26, 2019

Telefonata e Pastërnakut me Stalinin, Kadare: A do t’i tradhtoja Lasgushin dhe Dritëroin tek Enveri?

By | January 16, 2019

Ismail Kadare dhe” grindja” e tij me sunduesit – Nga Sejdo Harka

By | December 12, 2018

Në zyrat e Lidhjes – Ismail Kadare: Ju rrëfej telefonatën me Enverin

By | November 18, 2018

Ismail Kadare: Sunduesit shpirtërorë dhe ata tiranë

By | November 17, 2018

Ismail Kadare vjen në panair me librin “Kur sunduesit grinden ”

By | November 16, 2018

Kush është ministri i ri i Brendshëm, i propozuar për President. Rama: Emrin e tij e dëgjova nga Kadare

By | October 27, 2018

Ismail Kadare: Humbje e dhimbshme si kjo e Fatos Arapit

By | October 12, 2018

Kadare, kundër rishikimit të kufijve: S’do ishte në favor të paqes në rajon

By | September 13, 2018

Si po zhduket Tirana e romaneve të Kadaresë? – Nga Armand Shkullaku

By | July 31, 2018

Shtëpia Botuese Onufri përgënjeshtron lajmin e rremë për shëndetin e shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare

By | July 14, 2018

QYTETI I PJERRËT SHQIPTAR, I TËRI HISTORI, NË RRËNIM

By | July 7, 2018

AGOLLI. KADARE – Poezi nga KADRI TARELLI

By | June 19, 2018

“Wall Street Journal”: Ismail Kadare, ndërgjegjja e popullit të tij

By | June 17, 2018