VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Hysni Kapo

Deputetja e PD: “Çuni i Sul Bushatit emëroi dhëndurët e Rita Markos, Lenka Çukos dhe mbesën e Hysniut”

By | July 2, 2018

Dokumentet – Viti 1974, kur 40 të rinj përndiqeshin për “veprimtari anti-socialiste”

By | May 11, 2018

Biseda e Maos me Kapon e Ballukun më 1967, Kina kërkonte të forcohej vala e spastrimeve në parti

By | April 1, 2018

“Dy infarktet e Hysni Kapos, si mjekët e mbajtën të fshehë deri në fund sëmundjen”

By | March 25, 2018

Biseda e Hysni Kapos dhe Ramiz Alisë me Maon, ja si sulmohej Liri Belishova, akuza se po bashkëpunonte me Hrushovin

By | March 10, 2018

Takimi i Kapos me Maon më 1962, ja porositë që lideri kinez i dërgonte Hoxhës për të sulmuar Hrushovin

By | March 9, 2018

Kritikat e Kapos ndaj Hrushovit më 1962: Shkeli të gjitha parimet e Leninit, sulmet e tij na bënë edhe më të fortë

By | March 9, 2018

Vizita e Kapos dhe Alisë në Kinë më 1962, ja si Pekini jepte udhëzime për të goditur imperialistët, në qendër të sulmeve Hrushovi

By | March 9, 2018

Sokol Hoxha: Kujt i duhej vdekja e Hysni Kapos, si qeshte Ramizi, ja dyshimet e Enverit

By | December 11, 2017

Flet Sokol Enver Hoxha: E fejuara e vëllait tim, mbesa e Ramizit, akuzoi mjekun Hektor Peçi për ngacmim seksual

By | December 7, 2017

Kastriot Dervishi: Hysni Kapo për Enver Hoxhën!

By | October 18, 2017

‘Në burg, si gjithë të tjerët’, fjalët e Hysni Kapos për nipin e tij diplomat

By | September 7, 2017

(Fotogaleri) Fotot e Sali Berishës me Hysni Kapon, Vito Kapon, Simon Stefanin, Sokol Hoxhën

By | March 18, 2017

Vito Kapo: Ç’më tha Enveri për helmimin e Hysniut, pse i jam mirënjohëse Berishës (dhe diçka për nipin e saj, Andi Bushatin)

By | August 25, 2016

Vito Kapo për Hysniun, Enverin, Mehmetin, Saliun, bisedat me nipin Andi – Intervistoi: Xhevdet Shehu

By | August 25, 2016

Ali Kruja – Hysni Kapos: Ushtria jugosllave po ushtron kërcënim afër kufirit shqiptar

By | January 26, 2016