VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: burgjet komuniste

Dëshmia rrëqethëse për torturat në burgun e Burrelit: Humba dritën e syve, ja hetuesit që më dhunuan në mënyrë çnjerëzore

By | October 6, 2019

Kalvari i vuajtjeve – 20 vite burg pa asnjë faj, rrëfimi i Vasil Zgurit: Fëmijët i gjeta të martuar

By | September 24, 2019

Fundi tragjik i dramaturgut të njohur, si vdiq në qelinë e burgut. Rrëfimi tronditës i shokut

By | March 1, 2019

Xhevat Korça – Përballja në qeli me Mehmet Shehun e Kadri Hazbiun: Enver Hoxha do t’ju hajë kokën

By | February 13, 2019

‘Dhe në varreza nuk ka qetësi’, shkrimtari disident i persekutuar, ndarja nga familja dhe kujtimet e vajzës

By | November 12, 2018

Si trajtoheshin të huajt e burgosur në Shqipëri, urdhri i Kadri Hazbiut…

By | October 2, 2018

U nda nga jeta publicisti dhe shkrimtari disident Isuf Meshi – Nga Mujo Buçpapaj

By | September 9, 2018

Pjetër Arbnori: Në birucat e Burrelit ku shfrytëzoheshim për të përkthyer libra për…

By | August 2, 2018

Dokumenti “tepër sekret”- Kadri Hazbiu: Gjendje e rëndë, mbi 800 të burgosur të sëmurë, s’kemi ku ti kurojmë

By | July 28, 2018

Simbolikat në bastunin e Gjergj Fishtës

By | October 1, 2017

Përgjimet e Sigurimit: Çfarë thanë Ngjela, Lubonja, Ziçishti e Fiqerete Shehu për vdekjen e Enverit

By | November 20, 2016

Intervista – Dom Ernest Troshani: Si e prita emërimin kardinal nga Papa

By | October 12, 2016

Haki Statina (Isufi) – 36 vjet në burgjet komuniste

By | December 4, 2015

SAMI REPISHTI — VEPRIMTAR I SHQUAR I TË DREJTAVE TË NJERIUT – Nga FRANK SHKRELI

By | July 20, 2015