VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Artikujt e autorit : voal.ch

Gazeta 20Min ka shpërndarë sot gratis në stacionet kryesore të trenave në Zvicër 25 mijë maska

By | July 6, 2020

“Nuk duam të bëjmë policin” – Prej sot maskat të detyrueshme në transportin publik – Kur gjoba arrin deri në 10 mijë franga ?!

By | July 6, 2020

Deklarata për media e ish-luftëtarëve të Batalionit “Atlantiku” merr në mbrojtje Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin

By | July 6, 2020

Latumira e kompozitorit të madh: Unë, ENNIO MORRICONE, kam vdekur

By | July 6, 2020

Camaj dhe Koliqi agjentë të shumëfishtë?! Apo Tare një konspiracionist manipulator? – Nga Ermal Mulosmani

By | July 6, 2020

Kushëriri i Putinit do të udhëheqë partinë e re kundër korrupsionit

By | July 6, 2020

SHBA, 130 mijë të vdekur nga COVID-19

By | July 6, 2020

RRUGA E MUNDIMSHME PER NE HOLLYWOOD – Intervistë me regjsorin shqiptar Fatmir Doga – Nga Carrie Hooper, (publiciste, shkrimtare).

By | July 6, 2020

VIRUSI PYET PO KET A E DINI: “SA KUSHTOI LAHUTA DHE..?” – Nga Fritz RADOVANI

By | July 6, 2020

BOTË E RE – NJERIU I RI – Nga Lek Pervizi

By | July 6, 2020

KMDLNJ kërkon pezullimin e dialogut Kosovë-Serbi

By | July 6, 2020

Deputeti i LDK-së Haxhi Avdyli reagon ndaj kërcënimit të Gani Koci: Dikur të njëjtit shpallnin tradhëtarë figurat kyqe të LDK-së, pastaj i vritnin pabesisht!

By | July 6, 2020

Lenini e Stalini arkitektë të Tmerrit të Kuq bolshevik Nga Klajd Kapinova

By | July 6, 2020

Me zë e figurë për “Fokus”: John Bolton: Ndarja e Kosovës është diskutuar, ishte ide e Thaçit dhe Vuçiçit, ja pse dështoi

By | July 6, 2020

Ambasadori Frank Wisner Jr: Nuk jam pajtuar me negociatat që Grenell i ka organizuar në Shtëpinë e Bardhë, tani kryesore të stabilizohet ambjenti politik! Intervistoi: Halil Mulaj & Leart Hoxha

By | July 6, 2020

Më 6 korrik 1971 u nda nga jeta Louis Armstrong, një ndër më të mëdhenjtë e xhazit botëror

By | July 6, 2020

Arti në zi, ndërron jetë kompozitori i njohur italian, Ennio Morricone

By | July 6, 2020

Bashkësia Demokratike Kroate (HDZ) fiton zgjedhjet në Kroaci

By | July 6, 2020

Më 6 korrik 1533 u nda nga jeta Thomas More, autor i kryeveprës “Utopia”, shenjtor, politikan anglez

By | July 6, 2020

Më 6 korrik 1533 u nda nga jeta poeti i shquar italian Ludovico Ariosto

By | July 6, 2020

Sali Berisha: Bomba’ e ish-këshilltarit të Trump John Bolton: Shkëmbimin e territoreve e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç!

By | July 6, 2020

Më 6 korrik 1893 u nda nga jeta Guy de Maupassant, një ndër themeluesit e tregimit modern

By | July 6, 2020