VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Vaçe Zela

Lushnjes iu kthye vajza e saj një herë e përgjithmonë

By | January 21, 2020

Përparim Kabo: Arben Bajo ky mjeshter i skulptures e ka sjellë te gjalle Vaçen tonë

By | August 11, 2019

E bija Irma Rudiqi jep lajmin për largimin nga kjo jetë të Pjetër Rodiqit, intelektualit të njohur & bashkëshortit të ikonës Vaçe Zela!

By | July 16, 2019

Rrëfimi ndryshe i vajzës së Vaçe Zelës: Irma Rodiqi: “Lante shumë rroba me dorë në govatë”, Dridhej në skenë, dashuria me tim atë…

By | April 9, 2019

Kujtime në përvjetorin e 80-të të Nderit të Kombit tonë, Vaçe Zela – Nga Alfred Papuçiu

By | April 8, 2019

Më 6 shkurt 2014 u nda nga jeta Vaçe Zela, mbretëresha e këngës

By | February 6, 2018

“Vaçe Zelës nuk i lejohej të qarkullonte vetëm dhe ngarkuan Anita Taken si shoqëruese”

By | November 7, 2017

Më 7 prill 1939 lindi Vaçe Zela, këngëtare ikonë e skenës shqiptare (dosjer)

By | April 7, 2017

FLATRAT E KËNGËS – ZONJË, KËNGA JE TI – Poezi nga VEHBI SKËNDERI

By | February 8, 2017

Në ditën e ikjes të Vaçe Zelës – Nga Elida Buçpapaj

By | February 6, 2017

Poetesha e njohur Zhuliana Jorganxhi poezi Të madhërishmes, Hyjnores Vaçe Zela

By | December 3, 2016

Pjesa e dytë e plotë e intervistës: Alida Hisku:Jam arratisur nga Qafa e Thanës me dy fëmijët –

By | October 28, 2015

Myfarete Laze gjueti shtrigash kundër Gjergj Lekës pallavra për Vaçe Zelën Nga Elida Buçpapaj

By | September 14, 2015

Ju tregoj për takimin me Parashqevi Simakun në New York Nga Elida Buçpapaj

By | August 30, 2015

Gëzim Çela i përgjigjet Gjergj Lekës – Vaçja nuk kishte nevojë të pinte

By | August 29, 2015

Një mesazh për burrat-kurva dhe historia ime me Parashqevinë në vagonin e trenit Nga Flutura Açka

By | August 25, 2015