VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: PEN

E pavend të abuzohet me shkrimtarin më të rëndësishëm të letërsisë shqipe dhe asaj botërore, Ismail Kadarenë! Entela Kasi, Presidente e Qendrës PEN të Shqipërisë

By | July 25, 2019

PËRULEMI PARA VEPRËS DHE QENDRESËS SË VISAR ZHITIT. Nga Entela Kasi, PEN-I Shqiptar

By | April 20, 2019

Agron Tufa me stafin e tij i ka bërë shërbim të çmuar shoqërisë shqiptare Nga Entela Kasi, PEN, Shqipëri

By | April 17, 2019

Më 14 janar 2018 u nda nga jeta poeti dhe profesori i Universitetit të Prishtinës Basri Çapriqi

By | January 14, 2019

Shkrimtarët e njohur largohen nga PEN qendra ruse

By | January 11, 2017