VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Nëna ime

Bisedë me z. Kujtim Cekani, pinjollin e një prej familjeve të persekutuara nga regjimi diktatorial – Bisedoi Keze Kozeta Zylo*

By | October 20, 2018

Ku të gjej një vend që mos të gjejë vdekja! Për Vjosa Jakovën* – Poezi nga LUAN RAMA

By | March 12, 2018

Basha prezanton veten para demokratëve, rrëfen historinë e jetës

By | May 27, 2017

Nëna ime gatuante në furrë gjithë botën – Poezi nga YEHUDA AMICHAI – Përktheu: SKËNDER BUÇPAPAJ

By | July 12, 2016

NËNA IME DHE DIELLI – Poezi nga ANTON PAPLEKA

By | June 30, 2016

Nënat tona kush i ka vallë?! – Nga Andon Dede, Nju York

By | May 9, 2016

Hasia, nëna ime – Nga Edison Ypi

By | March 8, 2016

Zgjohu, Kosovë! – Poezi nga ALI PODRIMJA

By | February 17, 2016

Nëna ime – Poezi nga MAHMOUD DARWISH – Përktheu SKËNDER BUÇPAPAJ

By | October 24, 2015