VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: GEORGE WASHINGTON

Më 4 shkurt 1789 George Washington u zgjodh Presidenti i Parë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

By | February 4, 2020

Më 14 dhjetor 1779 u nda nga jeta George Washington, presidenti i parë i SHBA

By | December 14, 2019

Rihapet Monumenti i Xhorxh Uashingtonit

By | September 20, 2019

Gëzuar 243 Vjetorin e Pavarësisë SHBA! Urimet më të mira vendit të Demokracisë në Botë dhe popullit amerikan! – Nga Vilhelme Vrana Haxhiraj

By | July 5, 2019

Amerika feston 242 vjetorin e pavarësisë

By | July 4, 2018

Më 22 shkurt 1732 lindi George Washington, presidenti i parë i SHBA

By | February 22, 2017

Ja pse George Washingtoni me prejardhje shqiptare Nga John McCallum/Reuters

By | July 24, 2016

RRUFEJA E DËMTON MONUMENTIN 188 VJEÇAR TË GEORGE WASHINGTON NË MARYLAND

By | June 20, 2015