VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Asociacioni

BINDJA QORRAZI NDAJ KRYETARIT DËMTOI KUADROT E LDK-SË – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

By | June 19, 2019

Tema e Asociacionit mund të rikthehet në tavolinën e bisedimeve

By | May 26, 2019

Më 23 dhjetor 2015 vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Asociacionin/Bashkësinë e Komunave me Shumicë Serbe

By | December 23, 2018

Draft-statuti i Asociacionit nuk i është dorëzuar as Prishtinës dhe as BE-së

By | October 28, 2018

Asociacioni, në marrëveshjen finale Kosovë – Serbi

By | October 2, 2018

Brnabiç: Deklarata e Thaçit për marrjen e Preshevës, jo serioze

By | September 18, 2018

Marrëveshja e 25 gushtit 2015 për Asosacionin e Komunave Serbe (teksti i plotë) – Analogjia me Bosnje-Hercegovinën

By | August 25, 2018

Thaçi: Kosova do të përmbushë detyrimet për formimin e “Asociacionit”

By | August 8, 2018

Vuçiçi: As serbët e as shqiptarët nuk do të festojnë për marrëveshjen

By | August 7, 2018

Mediat serbe: Ja “plani i madh” i Merkelit për Kosovën, ndarja është e mundur

By | August 7, 2018

Milo: Ndarja e Kosovës, e rrezikshme, ja strategjia e Thaçit

By | August 5, 2018

FANTAZMA NË QEVERINË HARAJDINAJ?! – Nga Prof. dr. BINAK MAXHARRAJ

By | August 4, 2018

BE kërkon nga Kosova dhe Serbia të mos krijojnë tensione

By | August 3, 2018

Skenari për trazira në veri, Haradinaj mbledh me urgjencë Këshillin e Sigurisë

By | August 3, 2018

AVNI ARIFI MOS IA FUT KOT!! – Nga Prof. dr. BINAK MAXHARRAJ

By | August 2, 2018

Haradinaj: Propozimi i parë për statutin e Asociacionit, brenda afatit

By | July 31, 2018

Hoxhaj: “Asociacioni të formohet paralelisht me anëtarësimin e Kosovës në OKB”

By | June 20, 2018

Prishtina ia bën të qartë Brukselit se Asociacioni s’mund të ketë kompetenca ezekutive

By | June 19, 2018

Intervista – Hasani: Serbët duan të dalin nga dialogu me autonomi territoriale

By | June 3, 2018

Gazeta ruse “Sputnik”: Favori që dëshiron Kosova në këmbim të Asociacionit

By | May 26, 2018

Kushtetuta e Kosovës nuk është e paprekshme

By | May 25, 2018

Përmes Asociacionit deri tek autonomia

By | May 23, 2018

Lista Serbe insiston në ndryshime kushtetuese për Asociacionin

By | May 23, 2018

Mbledhja e parë për Asociacionin mbahet në veri

By | April 30, 2018