VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: argjentinas

Më 26 gusht 1914 lindi shkrimtari i shquar argjentinas Julio Cortázar

By | August 26, 2019

Më 12 shkurt 1984 u nda nga jeta shkrimtari i shquar argjentinas Julio Cortázar

By | February 12, 2019

Më 14 qershor 1986 u nda nga jeta Jorge Luis Borges, shkrimtari më i famshëm argjentinas

By | June 14, 2018

Messi patenton emrin e tij

By | April 26, 2018

Barcelona dhe Messi realizojnë ëndrrën e sirianes së re

By | December 16, 2017

Messi fitues i “Këpucës së Artë” për të katërtën herë

By | November 24, 2017

Më 24 qershor 1987 lindi Lionel Messi, futbollist argjentinas ndër më të mirët e botës

By | June 24, 2017

Më 24 qershor 1911 lindi Ernesto Sabato, shkrimtar argjentinas me prejardhje arbëreshe

By | June 24, 2017

Finalja e Ligës së Kampioneve me vlerë mbi 1.2 miliardë euro

By | June 2, 2017

VIDEO – Një “Special One” i vërtetë! Lojtari s’ka fuqi të vazhdojë lojën, Mou i jep banane gjatë ndeshjes

By | March 17, 2017

Tevez në Kinë për pagën vjetore 42 milionë dollarë

By | December 29, 2016