VOAL

VOAL

Këndi i humorit: Një burrë shkon me një vajzë tejet të bukur në një dyqan stolish dhe së bashku zgjedhin një diamant 50 000 euro

June 25, 2019

Komentet

Këndi i humorit: Bisedë e shkurtër e burrit me gruan

Bisedë e shkurtër e burrit me gruan:
Ai: -Të shikoj në sy dhe lexoj që më do!!!…
AJO: -Analfabet!!!

Këndi i humorit: Ezopi – Bretkosa dhe Akrepi

 

Një akrep duhej të kalonte një lumë, por duke mos ditur të notonte, ai kërkoi ndihmë një bretkosë që ishte afër. Kështu, me një zë të ëmbël dhe bindës, ai i tha: “Të lutem, më lër të hip në shpinë dhe të më çosh në bregun tjetër”. Bretkosa u përgjigj: “Jeni i çmendur! Pra, sapo të jemi në ujë, do të më thumboni dhe do të më vrisni!”

“Dhe pse do ta bëja këtë?” e nxiti akrepin “Nëse të thumboja, do të vdisje dhe unë, duke mos ditur të notoj, do të mbytem!” Bretkosa u mendua për një çast dhe, e bindur për urtësinë e kundërshtimit të akrepit, e ngarkoi në shpinë dhe së bashku hynë në ujë. Në gjysmë të rrugës bretkosa ndjeu një dhimbje të fortë që vinte nga shpina dhe kuptoi se ishte pickuar nga akrepi.

Ndërsa të dy ishin gati të vdisnin, bretkosa e pyeti të ftuarin e çmendur arsyen e gjestit të çmendur. “Sepse unë jam akrep…” ai u përgjigj: “Është natyra ime!” Edhe pse akrepi është i vetëdijshëm se duke thumbuar bretkosën edhe ai do të mbytet, ai nuk mund ta ndihmojë veten kur “zëri” i brendshëm i thotë se ai është një kafshë që thumbon të tjerët nga natyra e tij.

 

Këndi i humorit: – E dashur, kam një problem …- thotë burri

– E dashur, kam një problem …- thotë burri.
-I dashur, nuk ke pse te thuash se kam, por “kemi” sepse jemi çift dhe problemi yt është edhe imi…- thotë gruaja.
-Ok, e kemë lënë shtatzënë sekretaren!!!- thotë burri.

Këndi i humorit: Majmunka po tymos në pemë

Majmunka po tymos në pemë. Në një moment të caktuar kalon një hardhuckë dhe e pyet:
-Hej, majmunkë, çfarë po bën?
-Ah, shiko… po pi një puro që më bën të ndihem shumë mirë… Tani provoje!
Pastaj hardhucka ngjitet në pemë dhe arrin në degën në të cilën është ulur majmunka, merr puro dhe fillon të tymosë, pas pak thotë:
-Ah majmunkë, kishe të drejtë! Të bën të ndihesh kaq e gëzuar, aq me humor të mirë… por tani do të pi ujë, gjithë ky tym më ka bërë të etur.

Hardhucka zbret poshtë, shkon në liqenin aty pranë dhe pi. Një krokodilkë gjysmë e çmendur i thotë asaj:
-Aho, hardhuckë, çfarë po pi këtu? Mirë, ne jemi kushërinj, por unë nuk mund t’ju ndihmoj! Largohuni, shkoni para se ta mendoj dy herë!!!
-Ah bukur, fakti është që ndihem shumë mirë pasi kam pirë një puro nga majmunka… dil shëtitje dhe provoje, të bëjnë të ndihesh mirë…
– Mirë, le të provojmë tani…
Krokodilka shkon te pema ku është majmunka, vjen poshtë degës dhe thotë:
-Ahoooo majmunkë……
Majmunka shikon poshtë me sy të shqyer dhe thotë:
-Ta marrë e mira, ta marrë, moj hardhuckë, sa ujë ke pirë!?

Këndi i humorit: Një fëmijë bën një pyetje interesante

Një fëmijë bën një pyetje interesante: “A është zemra gjithmonë në të njëjtin vend, apo lëviz herë pas here? A shkon majtas dhe djathtas?”.

Prindi: “Jo, zemra qëndron gjithmonë në të njëjtin vend. Në të majtë”.

Dhe prindi mendon: Por, një ditë, do të rritesh.

Dhe atëherë do të kuptosh se zemra jeton në një mijë vende të ndryshme, pa jetuar askund. Të hyn në fyt kur je emocional. Ose të bie në bark, kur je i frikësuar, ose je i lënduar. Ka raste kur përshpejtojnë rrahjet e zemrës dhe duket se dëshiron të të dalë nga gjoksi. Herë të tjera, megjithatë, ajo ndryshon me trurin. Ndërsa rritesh, do të mësosh ta marrësh zemrën dhe ta vendosësh në duar të tjera. Dhe, më shpesh sesa jo, ajo do të kthehet paksa e mavijosur. Por mos u shqetësoni për këtë. Do të jetë po aq e bukur. Ose, ndoshta, do të jetë edhe më e bukur. Megjithatë, këtë do ta kuptosh vetëm pas një kohe të gjatë. Do të ketë ditë kur mendon se nuk ke më zemër. Nga humbja e saj. Dhe do të luftosh ta kërkosh në një kujtim, në një parfum, në pamjen e një kalimtari, në xhepat e vjetër të një palltoje të vjetëruar.

Pastaj, do të ketë një ditë tjetër. Një ditë pak më ndryshe. Pak e veçantë. Pak e rëndësishme. Atë ditë do të kuptosh se jo të gjithë kanë zemër!!!”

Këndi i humorit: Autobusi ndalon për të marrë pasagjerët dhe e para në radhë është një zonjë me një fund të ngushtë

Autobusi ndalon për të marrë pasagjerët dhe e para në radhë është një zonjë me një fund të ngushtë, aq të ngushtë sa nuk mund të zgjasë këmbën për të hipur në shkallën e parë.

Zonja me fund të ngushtë, pak e turpëruar, i buzëqesh shoferit, e vë dorën pas për ta ulur pak zinxhirin, duke menduar se kështu do t’ia kishte dalë.

Ajo përpiqet të ngjitet, por ende nuk mundet. E ndjerë edhe më shumë në siklet, ajo e vë dorën pas për ta ulur më shumë zinxhirin, me shpresën se në këtë mënyrë fundi do të jetë mjaft i gjerë, por sërish nuk lëviz dot.

Krejt e kuqe nga turpi, ajo vendos sërish dorën pas dhe e tërheq zinxhirin deri në fund, por efektet nuk ndryshojnë fare. Në këtë moment djali pas saj e merr për bel dhe e ngre me trup, duke e vendosur në autobus.

Ajo bëhet e tërbuar dhe i bërtet:

“Si guxoni të më prekni? Unë as nuk ju njoh!”

Dhe ai i thotë me një buzëqeshje me zë të ulët:

“Epo, zonjë, unë zakonisht nuk i bëj këto gjëra, por pasi më ulët zinxhirin e pantallonave 3 herë, mendova se ishim bërë miq!!!…

Këndi i humorit: Një avokat dhe një bionde mahnitëse janë ulur së bashku në tren

Një avokat dhe një bionde mahnitëse janë ulur së bashku në tren. Avokati anon nga vajza dhe e pyet nëse dëshiron të luajë një lojë me të.
Ajo në fakt do të preferonte të bënte një sy gjumë, por ai këmbëngul se loja është e lehtë dhe shumë argëtuese.
Loja do të përbëhet nga kjo:
– Ju bëj një pyetje dhe nëse nuk përgjigjeni, më jepni 5 euro dhe anasjelltas…
Vajza i përgjigjet me mirësjellje se do të donte të pushonte pak, por avokati këmbëngul:
– Mirë, ta bëjmë këtë, nëse ju nuk e dini përgjigjen, më jepni 5 euro, por nëse jam unë që nuk e di përgjigjen, ju jap 500!

Duke menduar se ka të bëjë me një bionde, ai është i bindur se mund ta fitojë lehtësisht lojën. Me këtë propozim, bjondja detyrohet të pranojë sfidën, vetëm sepse pasi të përfundojë loja do të mund të flejë pak.
Avokati fillon me pyetjen e parë:
– Sa është distanca midis tokës dhe hënës?
Pa thënë asnjë fjalë, biondja nxjerr nga kuleta e saj një kartëmonedhë 5 euro dhe ia dorëzon avokatit. Tani është radha e saj, e cila pyet avokatin:
– Çfarë është ajo gjë që ngjitet në një kodër me tri këmbë dhe zbret me katër?
Avokati e shikon i habitur: fillon të kërkojë në kompjuter, lidhet me internetin për të kërkuar përgjigjen, por nuk e gjen. Më pas ai u dërgon email njerëzve të ndryshëm, por askush nuk mund t’i japë përgjigje.

Pas një ore zgjon zonjën bjonde dhe i jep 500 eurot që i detyrohen. Ajo falënderon me mirësjellje dhe bie prapë në gjumë.
Avokati, shumë i mërzitur, e tund dhe e pyet:
– Epo, atëherë cila është përgjigja?
Pa thënë asnjë fjalë, bjondja merr 5 euro nga portofoli, ia dorëzon avokatit dhe ia këput përsëri gjumit!!!

Këndi i humorit: Avokatët kurrë nuk duhet t’iu bëjnë pyetje gjysheve

Avokatët kurrë nuk duhet t’iu bëjnë pyetje gjysheve nëse nuk janë të përgatitur t’u përgjigjen atyre.

Gjatë një gjyqi në një qytet të vogël, avokati i akuzës thërret në tribunë dëshmitarin e parë, një grua të moshuar.
Avokati afrohet dhe për të verifikuar gjendjen mendore të dëshmitares e pyet: -“Zonja Plepi, a e dini kush jam unë?”*

Zonja Plepi, me qetësinë tipike të të moshuarve, përgjigjet:
_”Po, zotëri. Të kam njohur që fëmijë dhe sinqerisht të them se ke qenë një zhgënjim i madh për prindërit. Ti gjithmonë gënjen, mendon se di gjithçka, je shumë arrogant, i dhunshëm, tradhton gruan tënde dhe, aq më keq, manipulon njerëzit. Po zotëri, të njoh shumë mirë”.

Një heshtje e rëndë pushton dhomën. Avokati nuk e di saktësisht se çfarë të bëjë.
Pas një çasti, ai tregon kah tavolina dhe e pyet plakën: “A e njeh avokatin mbrojtës?”

Sërish me të njëjtën qetësi ajo i përgjigjet: “Sigurisht që e njoh zotërinë që kur ka lindur. Edhe nëna e tij e ve nuk është krenare për të. Ai është shumë i ngjashëm me ty, por ai është gjithashtu një dembel, një mashtrues dhe një person i korruptuar. Që i vogël ka qenë gjithmonë i dobët dhe, për fat të keq, ka probleme me alkoolin: i duhet vetëm një gotë dhe e humb mendjen. Ai nuk mund të ketë marrëdhënie normale me askënd dhe njësoj si ti është një nga avokatët më të këqij në rajon. Për të mos thënë që ai e tradhton gruan e tij me dy gra dhe njëra prej tyre është gruaja jote, zotëri. Po zotëri, unë e njoh shumë mirë.”

Avokati mbrojtës bëhet meit.

Gjykatësi menjëherë u kërkon dy avokatëve që të afrohen, i rrënqethur flet me zë të ulët: “Nëse ndonjëri nga ju, maskarenj, e pyet këtë plakë nëse më njeh mua, unë do t’ju dërgoj direkt në karrigen elektrike!”

Këndi i humorit: Burri i saj po vdiste

Burri i saj po vdiste.
Ajo ishte pranë shtratit të tij kur ai me një zë të lodhur i tha:
“Më duhet të të rrëfej diçka.”
“Ssh” i përgjigjet ajo: “Nuk ka nevojë të më rrëfesh asgjë, gjithçka është në rregull!”
“Jo, duhet të vdes në paqe, të tradhtova!”
“E di,” i pëshpërita ajo. Prandaj të helmova. Tani mbylli sytë!”

Këndi i humorit: Kur thonë “I bukur brenda dhe jashtë”…

 

Alain Delon, kur ishte i ri, kishte veshur një xhaketë ushtarake. Ai e bëri këtë sepse ishte gjëja më e mirë për të ngrohur të gjithë këlyshët që i dolën në rrugën e tij.

Sot aktori francez, i cili është 89 vjeç, jeton në Zvicër dhe ka 5 strehimore për qentë dhe macet endacake.

Një ditë, duke e ditur se disa sadistë në Pirenejtë kishin larë një qen me benzinë ​​dhe i kishin vënë zjarrin, ai dërgoi veterinerin e tij atje dhe gjithashtu i nxori sadistët në gjyq.

Për herë të parë, një gjyqtar urdhëroi në praktikën gjyqësore që viktima, qeni i quajtur Mambo, të ishte i pranishëm në sallën e gjyqit dhe ekzekutorët u dënuan me një dënim të rëndë.

…Alain Delon u përpoq gjithashtu të sigurohet që qentë të kenë avokatët e tyre.

Kafsha e tij e parë ishte një femër Doberman, emri i saj ishte Gala.

– Një herë i bërtita dhe i shkela bishtin. Ajo u ul dhe më shikoi. E pashë që po qante. Që atëherë kam kuptuar gjithçka dhe tani qentë e mi buzëqeshin gjithmonë – Ai është që atëherë një nga bashkëpunëtorët e Brigitte Bardot. Në shtëpinë e tij ka një varrezë me dhjetëra qenë që jetonin me të: pas kërkesave të shumta, ai mori lejen zyrtare për t’u varrosur atje kur të vijë koha.

Ai thotë se për të është luksi i fundit.

Alain Delon është i gatshëm të përdorë të gjitha mjetet për të mbrojtur viktimat kafshë të njeriut.

Një herë ai dërgoi helikopterin për të shpëtuar një mace, të cilës dikush ia kishte shkëputur putrën dhe e kishte lidhur në një makinë. Macja me tri këmbë jetoi në vilën e saj, së bashku me një lepur me tri këmbë.

Këndi i humorit: Nikolla rrëfen

Nikolla rrëfen:
-Atë, më fal se kam mëkatuar. Isha me një grua të kollajshme.
Dhe prifti e pyet: -A je ti, Nikolla?
-Po atë, jam unë.
-Dhe me kë ishe?
-Jo, atë, mëkati thuhet por mëkatari jo.
-Shiko, Nikolla, herët a vonë do ta marr vesh. Mund të më thuash edhe tani. Tereza është, shitësja e qumështit?
– Buzët e mia janë vulosur.
– A është Roza e ushqimores?
-Atë nuk do ta dish kurrë.
-Maria, shitësja e gazetave?
– Nuk do të them asgjë.
-Zana, shitësja e duhanit?
-Atë, mos insisto.
-Lulja e kinkalerisë?
-Atë, nuk do të flas!!

Prifti tund kokën dhe murmurit diçka, pastaj i zemëruar thotë: -Ti je kokëfortë dhe në thellësi të zemrës sime e admiroj këmbënguljen tënde, por ti, megjithatë, ke mëkatuar…

Nikolla ulet sërish në stolin e kishës dhe shoku i tij që e priste i afrohet dhe e pyet:
-Po si është, eh… si shkoi?
-Po mirë ka shkuar Toni, kam 5 emra nga ato që e japin.

Këndi i humorit: Nikolla shkon në bibliotekë

Nikolla shkon në bibliotekë:

– Ju solla librin që mora javën e kaluar…
– Aaaah dhe ju pëlqeu?
– Do të thosha jo, shumë personazhe dhe një intrigë inekzistente!

Bibliotekarja shikon librin dhe thotë:
– Kolegë, e gjeta lexuesin që na e kishte marrë librin e numrave telefonikë!!!


Send this to a friend