VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Zogu I

Media franceze (1938) – Mbreti Zog, njeriu i pasionuar pas aromës së trëndafilave që do të martohet me Hirushen moderne

By | December 27, 2018

Mbreti Zog për Daily Express (1928): Ja arsyeja e themelimit të monarkisë !

By | December 22, 2018

Zogu I: Mbreti i shqiptarëve, që u mbijetoi 55 atentateve – Nga Annalisa Lo Monaco

By | August 12, 2018

Le Gaulois, 5 shtator 1928: Pse Zogu I dhe jo Skënderbeu III? – Nga Aurenc Bebja*, Francë – 1 Mars 2017

By | March 1, 2017

(Fotografi) Të “arratisur” në Suedi çifti i dashuruar – Princi Leka II dhe e dashura e tij e zemrës Elia Zaharia

By | August 31, 2016

Jehona e fejesës dhe martesës së Mbretit Zog I nga Mati në gazetat franceze të 1938 – Nga Aurenc Bebja

By | August 24, 2016