VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: William Blake

Një imazh hyjor – Poezi nga WILLIAM BLAKE – I përktheu FASLLI HALITI

By | July 20, 2020

14 poezi nga William Blake – Përktheu Faslli Haliti

By | March 6, 2020

Më 12 gusht 1827 u nda nga jeta William Blake, poet, piktor, vizionar mistik dhe gdhendës anglez

By | August 12, 2019

Cikël poetik nga WILLIAM BLAKE – Përktheu FASLLI HALITI

By | March 29, 2019

Më 28 nëntor 1757 lindi William Blake – poet, piktor, vizionar mistik dhe gdhendës anglez

By | August 12, 2018

Një këngë lirie – Poezi nga William Blake – Përktheu: Skënder Buçpapaj

By | July 17, 2017

ARI I TIGRAVE – NGA JORGE LUIS BORGES E shqipëroi Elida Buçpapaj

By | February 19, 2017