VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: NASA

Trumpi i kërkon NASAs të dërgojë njerëz në planetin Mars

By | May 27, 2017

Më 14 maj 1957 lindi Uilliam Gregori, astronauti i famshëm shqiptar

By | May 14, 2017

Një asteroid i madh pritet të kalojë afër Tokës

By | April 19, 2017

Trumpi e ka nënshkruar legjislacionin për misione njerëzore në Mars

By | March 22, 2017

Zbulohet një sistem diellor me 7 planete ‘vëllezër’ të Tokës

By | February 22, 2017

Mahnitëse: NASA publikon pamjet satelitore, bora mbulon shkretëtirën Sahara

By | December 25, 2016

“Super-Hëna” e ndriçon këtë javë qiellin

By | November 14, 2016

15 ditë errësirë në nëntor – e vërtetë apo mashtrim

By | October 28, 2016

SHBA: Është lëshuar raketa private për në gjithësi

By | October 18, 2016

Anija e NASA-s e arrin orbitën përreth Jupiterit

By | July 5, 2016

Anija kozmike e NASA-s Juno do të vizitojë Jupiterin në korrik

By | June 18, 2016

Gjatë 17 viteve në kozmos – 100 mijë rrotullime të Stacionit Ndërkombëtar

By | May 17, 2016

NASA: Prilli 2016 muaji më i nxehtë në histori, 2016 do të jetë viti më i ngrohtë në histori

By | May 15, 2016

NASA thotë se ka zbuluar ferrin

By | April 11, 2016

NASA ndërpret shëtitjen e astronautëve në kozmos

By | January 16, 2016

SHBA përgatit mision për dërgimin e njeriut në Mars

By | January 11, 2016

NASA sjell fotografi të reja të planetit Tokë – realizuar nga Hëna

By | December 19, 2015

NASA kërkon astronautë – nxitoni (video)

By | November 4, 2015

Mision i përbashkët evropiano-amerikan ‘Asteroid Impact’

By | October 25, 2015

NASA njoftim “të frikshëm”: Një asteroid gjigant do kalojë pranë Tokës këtë fundjavë

By | October 10, 2015

NASA dhe shkenca diellore

By | July 29, 2015

NASA – Lajm historik, zbulohet planeti ‘binjak’ i Tokës

By | July 23, 2015

NASA – Plutoni është plot me ujë dhe akuj

By | July 16, 2015

Plutoni, gjeologjikisht aktiv

By | July 16, 2015