VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Category Archive: Opinione

UNË, “ARMIKU I POPULLIT”!? – Nga Frank Shkreli

By | July 4, 2020

SHQIPËRIA është GJAKU im që nuk falet – Nga Aurel Dasareti*

By | July 3, 2020

DY KULTURAT E SHOQËRISË SHQIPTARE NUK MUND TË BASHKËJETOJNË PËRGJITHMONË – Esé nga Thanas L. Gjika

By | July 2, 2020

Parisi dhe Moska nuk e zëvendësojnë dot Uashingtonin – Nga SHABAN MURATI

By | July 2, 2020

Shqiptarët më të pakënaqurit në Ballkan për situatën ekonomike

By | July 2, 2020

E VEÇANTA E GJERMANISË – DO TË JETË M’E FUQISHME N’EVROPË – Nga DANILO TAINO – Përktheu Eugjen Merlika

By | July 2, 2020

Esad A.Rizai, shqiptaro-amerikani i shquar që e lartëson shqiptarinë – Nga Skënder Buçpapaj

By | June 29, 2020

Carl Bildt kërkon dorëheqjen e Hashim Thaçit- Gazeta Express manipulon deklaratën e diplomatit të lartë suedez në Twitter! Nga Elida Buçpapaj

By | June 28, 2020

AMBASADORI GRENELL E TRADHTOI PRESIDENTIN THAQI…! – Nga Reshat Nurboja

By | June 27, 2020

Një atdhe është më shumë se një parti – Nga Aurel Dasareti

By | June 27, 2020

AMBASADORI AMERIKAN QË KA DHËNË DORËHEQJEN PËR TË SHPËTUAR SHQIPËRINË – Nga Frank Shkreli

By | June 27, 2020

Edhe njëherë për «Patriotët»! Nuk po sulmohet as UÇK, e as lufta e saj – Nga HYSEN ARAPI

By | June 26, 2020

Kush ishin më të mëllefosurit për projektaktakuzën ndaj Thaçit – Nga XHAFER SHATRI

By | June 26, 2020

Politikës Shqiptare nuk i duhen gjelat që rrinë mbi vezë, por burrat që janë të zot në mbrojtjen e Kombit dhe Vendit – Nga Aurel Dasareti*

By | June 25, 2020

Prof.Dr. Përparim Kabo: Ta duash, ta ndërtosh dhe ta mbrosh të vërtetën ! – Parathënia e librit të Elida Buçpapajt ”Tirania e tranzicionit”

By | June 25, 2020

VJOSA VURI PIKËN MBI – I – – Nga IDRIZ ZEQIRAJ

By | June 24, 2020

Presidenti serb shkon në Shtëpinë e Bardhë me uniformë ruse – Nga SHABAN MURATI

By | June 24, 2020

Enciklopedia e mërisë evropiane dhe e përçarjes ndërshqiptare – Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

By | June 22, 2020

TË GJITHË PËR KONGRESMENIN ELIOT ENGEL! – Miku i mirë njihet në ditë të vështirë – Nga Frank Shkreli

By | June 21, 2020

HISTORIKE –THEMELOHET E PARA KATEDËR ALBANOLOGJIKE NË SHTETET E BASHKUARA TË AMERIKËS – Nga Frank Shkreli

By | June 21, 2020

Globalizmi, ja pse përfitojmë të gjithë prej tij Nga Iris Halili

By | June 20, 2020

Rrëfej një ngjarje nga përvoja e babait tim kur bëhet fjalë për “miqësinë” tipike serbe ndaj shqiptarëve – Nga Aurel Dasareti

By | June 19, 2020

SHBA dhe doktrina ose filozofia e njohur amerikane”Cash and Carry” (IX) – Nga AGRON SHABANI

By | June 19, 2020

NË KUJTIM TË PATRIOTIT EMIN FAZLIJA – I QUAJTUR NDRYSHE EMIL KASTRIOTI – Me rastin e 5-vjetorit të vdekjes – Nga Frank Shkreli

By | June 18, 2020