VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: zviceran

Më 5 janar 1921 lindi Friedrich Dürrenmatt, shkrimtar, dramaturg dhe piktor zviceran

By | January 5, 2019

Vendimi drastik – Zvicra ndalon zierjen e gjallë të gaforreve, masa të forta për ata që nuk e zbatojnë

By | January 13, 2018

Zvicra ndihmon Kosovën në sektorin e ujit të pijshëm

By | December 6, 2017

Sulmuesi i xhamisë në Zyrih s’kishte lidhje me Islamin radikal

By | December 20, 2016

Bankat zvicerane të shqetësuara: Miliarda dollarë të harruara prej 50 vitesh

By | December 9, 2016

Sopranoja Elbenita Kajtazi sonte me premierë në Zvicër

By | October 26, 2016

Zvicër, gjashtë të plagosur në një tren

By | August 14, 2016

Federer në gjysmëfinale të Wimbledonit

By | July 6, 2016

Solar Impulse ulet në Silicon Valley, Kaliforni

By | April 25, 2016

Zvicra në votimet federale – në 12 mbyllen kutitë, pastaj maratona e numërimeve

By | October 18, 2015