VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Xhorxh Oruell

Më 21 janar 1950 u nda nga jeta George Orwell, autor i kryeveprave “1984” dhe “Ferma e kafshëve”

By | January 21, 2019

ORUELLI SHPJEGON ROMANIN ‘1984’ – Përktheu dhe përgatiti ARBEN KALLAMATA

By | August 18, 2017

Aforizma nga GEORGE ORWELL (Xhorxh Oruell, 1905-1950)

By | January 17, 2016

Aforizma nga George Orwell (Xhorxh Oruell, 1905-1950)

By | September 14, 2015