VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Robert Frost

Vdekja e argatit – Poezi nga ROBERT FROST – Përktheu KUJTIM MORINA

By | August 20, 2019

TRISHTILI – Poezi nga ROBERT FROST – Përktheu KUJTIM MORINA

By | April 8, 2019

MËSHTEKNAT – Poezi nga ROBERT FROST – Përktheu KUJTIM MORINA

By | March 26, 2019

Dhurata e çiltër Poezi nga Robert Frost Shqipëroi Elida Buçpapaj

By | January 29, 2019

Kushtimi – Dedikuar John F.Kennedy Poezi nga Robert Frost Shqipëroi Elida Buçpapaj

By | January 29, 2019

Më 29 janar 1964 u nda nga jeta shkrimtari i shquar amerikan Robert Frost

By | January 29, 2019

TELEFONI – Poezi nga ROBERT FROST – Përktheu ROLAND GJOZA

By | January 14, 2019

Tri poezi nga ROBERT FROST – Përktheu: FASLLI HALITI

By | March 28, 2018

Më 26 mars 1874 lindi shkrimtari amerikan Robert Frost, katër herë fitues i çmimeve Pulitzer

By | March 26, 2018

Ndaloj para pyjeve në një mbrëmje kur binte borë – Poezi nga Robert Frost – Përktheu: Servet Bytyçi

By | July 20, 2017

ZJARR DHE AKULL Nga Robert FROST (1874-1963) E shqipëroi Elida Buçpapaj

By | January 3, 2017

BURRAT E SHTETIT I DUAN POETËT – BURRACAKËT E SHTETIT I URREJNË – KUR JOHN KENNEDY DO TË FTONTE NË PËRURIMIN PRESIDENCIAL POETIN ROBERT FROST Nga ELIDA BUÇPAPAJ

By | December 31, 2016

Katër poezi nga ROBERT FROST – Përktheu: FASLLI HALITI

By | November 28, 2016

RRUGA QË S’MORA – Poezi nga ROBERT FROST – Përktheu: ROLAND GJOZA

By | October 3, 2016

Aforizma nga Robert Frost (1874-1963)

By | November 28, 2015