VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: PABLO PICASSO

Më 8 prill 1973 u nda nga jeta Pablo Picasso, piktor, skulptor, një nga artistët më të shquar të Shekullit XX

By | April 8, 2019

Ekspozitë e jashtëzakonshme e Pablo Picasso-s hapur nga Fondationi Bayeler, ngjarje kulturore kulmore e Zvicrës dhe Europës për vitin 2019

By | February 25, 2019

Piktura “e rizbuluar” e Da Vinçit shitet për 450 milionë dollarë

By | November 16, 2017

Ekspozitë ekskluzive e veprave të Picassos në Shkup

By | February 3, 2016

Stamboll, gjendet piktura e Picassos e vjedhur në New York

By | January 30, 2016

Bllokohet në doganë një kryevepër e Pikasos

By | August 4, 2015

3 POEZI DHE 3 PIKTURA TE PERIUDHES BLU TE PABLO PIKASOS – Përgatiti dhe përktheu FASLLI HALITI

By | July 2, 2015

POEZIA E PIKASOS DHE METAFORA VIZIVE – Përktheu FASLLI HALITI

By | June 25, 2015