VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: masakra e Reçakut

Më 29 janar Grupi i Kontaktit vendosi mbajtjen e Konferencës së Rambujesë

By | January 29, 2020

Masakra e Reçakut, çfarë shkruante mjeku shqiptar në fletoren e tij. Dëshmitë e para nga momenti kur pa 45 civilët e vrarë

By | January 19, 2020

Vrasja e 45 civilëve në Reçak, si fitoi lirinë i dënuari i vetëm për masakrën

By | January 15, 2020

Kurti në Reçak: Kriminelët që ekzekutuan dhe ata që urdhëruan masakrën, të dënohen

By | January 15, 2020

Sadije Ramadani kërkon drejtësi për vëllanë dhe 44 shtimjanët e masakruar në Reçak

By | January 15, 2020

Diplomatët perëndimorë në Kosovë përkujtojnë masakrën e Reçakut

By | January 14, 2020

DW: Kosova nuk trajtohet si shtet i pavarur nga Serbia. Haradinaj “Nuk kemi nevojë për Mini Shengen me kryeqytet Serbinë”

By | December 24, 2019

Video- Haradinaj: S’kemi nevojë për mini-shengen, Ramës po iu dhimbs Kosova të heqi taksën tek Rruga e Kombit

By | December 22, 2019

Mohimi i krimeve të luftës – fyerje ndaj viktimave

By | April 16, 2019

Shqiptarët dhe UÇK-ja janë çlirimtarë, kurse serbët terroristë, sepse vranë mbi 12 mijë shqiptarë në Kosovë (1998-1999) – Prof.Dr. Mehdi HYSENI

By | April 15, 2019

Ministri serb në Qeverinë e Kosovës: shqiptarët janë gjakpirës e terroristë

By | April 9, 2019

Kurti: Asnjë ushtar serb nuk u dënua për masakrën e Reçakut

By | January 15, 2019

Ivica Daçiç bën fushatë kundër ish-sekretares së shtetit amerikan Medlin Olbrajt dhe ekipit të saj

By | May 14, 2017

Kosova dhe bota kujtojnë sot 18 vjetorin e masakrës së Reçakut

By | January 15, 2017

Më 15 janar 1999 ndodhi Masakra e Reçakut, ku u vranë mbi 45 civilë shqiptarë

By | January 15, 2017

Në përkujtim të masakrës së Reçakut, zbulohet shtatorja e Walkerit (fotot)

By | January 14, 2017

Kosova po përkujton sot 17 vjetorin e masakrës së Reçakut

By | January 15, 2016