VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Bashkimi Evropian

Gazetari britanik: Vuçiq pret shkatërrmin e BE-së, ëndërron “Serbinë e Madhe” bashkë me Rusinë

By | June 13, 2019

BE nis proces disiplinor ndaj Italisë për shkak të borxhit të lartë publik

By | June 5, 2019

“Nëse s’na duan me dy flamuj le të shkojmë me një”, Thaçi flet për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

By | May 31, 2019

Brexiti – në rrugë pa krye

By | April 2, 2019

Evropa synon marrjen e masave për t’u mbrojtur nga Kina

By | March 1, 2019

Bahtiri e Rakiqi shkëmbejnë deklarime për luftë në veriun e paralizuar, BE-ja jep një përgjigje qesharake për situatën

By | February 7, 2019

Marrëveshja përfundimtare, problem i Evropës apo SHBA-së?

By | December 21, 2018

Juncker: “BE bisedime në çdo nivel me SHBA-të për mosmarrëveshjet tregtare”

By | November 12, 2018

Juncker: Nëse e lëmë pas dore Ballkanin Perëndimor, të tjerët e marrin mbi vete

By | September 12, 2018

Bashkimi Evropian, emigracioni dhe frika e përçarjes

By | June 27, 2018

BE u dha azil mbi gjysmë milioni refugjatëve më 2017

By | April 19, 2018

BE – në 50 vjetorin e hyrjes në fuqi të qarkullimit të lirë të punëtorëve: Oferta pune për të gjithë

By | February 28, 2018

Bashkimi Evropian presion Beogradit – Qëndroni larg nga Rusia

By | August 28, 2017

Mogherini e kundërshton Trumpin, e mbron marrëveshjen me Iranin

By | January 17, 2017

Prishtina alarmon BE-në për rrezikun nga shtrirja e ndikimit rus në Kosovë

By | December 23, 2016

BE-ja çfarë (nuk) e njohin të gjithë..!! – Nga Agron Shabani

By | September 19, 2016

Zyrtari i qeverisë daneze kërkon ndalimin e negociatave BE – Turqi

By | August 9, 2016

A do të vijë ‘Nexit’, pas ‘Brexit’?

By | July 8, 2016

Mogherini: BE-ja solidarizohet me Qeverinë e Bangladeshit

By | July 3, 2016

Ballkani perëndimor pas BREXIT: Fitore e Rusisë, humbje e Evropës – Nga Florian Bieber, REL

By | June 30, 2016

Mustafa: U arrit marrëveshja për vazhdimin e mandatit të EULEX-it

By | June 15, 2016

Rifillon dialogu për Telekomunikacionin dhe Kadastrën në Bruksel

By | May 26, 2016

Përfunduan pa rezultate bisedimet Kosovë – Serbi, mbetet në fuqi masa e reciprocitetit

By | April 5, 2016

BE: Bashkësia e Komunave serbe në Kosovë do të themelohet

By | March 22, 2016