VOAL

VOAL

Please Wait ...
0%

Tag Archive: Administrata Trump

Uashingtoni përgatitet për protestë masive

By | June 6, 2020

Intervista – Vogel: SHBA pret marrëveshje sa më shpejt që ta shpallë Kosovën mision të përfunduar

By | May 30, 2020

SHBA, rreth 80 mijë të vdekur nga koronavirusi

By | May 11, 2020

Media amerikane: Shtëpia e Bardhë bllokoi udhëzimet e CDC-së

By | May 9, 2020

Shkencëtari: administrata Trump injoroi paralajmërimet për COVID-19 (video)

By | May 7, 2020

Udhëzimet e reja, nga shallet tek bluzat për të mbuluar fytyrën

By | April 3, 2020

Engel: SHBA duhet të këtë qasje të drejtpeshuar ndaj Kosovës dhe Serbisë

By | March 28, 2020

SHBA, prej 24 shkurtit rregulla të reja për emigrantët

By | February 23, 2020

SHBA tërhiqet nga traktati i forcave bërthamore

By | August 2, 2019

Gjykata Federale e Apelit vendim kundër administratës Trump për DACA-n

By | May 18, 2019

Pas përfundimit të hetimit të prokurorit Mueller, beteja e zotit Trump vazhdon

By | May 2, 2019

Pse Trump dhe ekipi i tij, duan të shpërbëjnë BE-në

By | March 18, 2019

Pence: SHBA e mbështet 100 për qind Juan Guaidon

By | February 26, 2019

Administrata Trump heq sanksionet ndaj disa kompanive ruse

By | January 28, 2019

Erdogan: Khashoggi, viktimë e një vrasjeje me paramendim

By | October 23, 2018

Paqja mes Izraelit dhe palestinezëve, më e largët në epokën Trump

By | September 16, 2018

Administrata Trump do të heqë udhëzimet në favor të minoriteteve në universitete

By | July 4, 2018

Jep dorëheqjen këshilltari i lartë i Presidentit për Sigurinë e Vendit

By | April 11, 2018

SHBA vendosin sanksione ndaj Rusisë

By | March 15, 2018

New York- Londër për vetëm 3 orë

By | February 15, 2018

Administrata Trump dhe marrëdhëniet me Rusinë

By | November 13, 2017

Drejtori për Buxhet i SHBA konfirmon planet për “shkurtime dramatike” të ndihmës së huaj

By | March 5, 2017

The Telegraph – Alarmi i Ramës: Mos na braktisni, mos na lini të biem në duart e rusëve

By | February 24, 2017

Rusia zgjeron sferën e ndikimit

By | February 18, 2017